Aktualności

21 Wspaniałych.

Już wkrótce w całej Polsce działać będa Liderzy i Edukatorzy Ptaków Polskich!

Przez ostatnie 8 tygodni prowadziliśmy ogólnopolskie poszukiwania Liderów i Edukatorów Regionalnych, którzy po gruntownym przygotowaniu mają zasilić szeregi naszego stwoarzyszenia w każdym województwie w Polsce i nieść w świat dobrą nowinę idei Bądź na pTAK!

 

Zgłosiło się ponad 100 pasjonatów (najwięcej z województwa pomorskiego i mazowieckiego), którzy w pierwszym etapie musieli wypełnić bardzo rozbudowany formularz zgłoszeniowy, składający się z 57 pytań otwartych. Samo uzupełnienie tego kwestionariusza świadczy o wielkiej motywacji ludzi do działania na rzecz przyrody i krzewienia wiedzy przyrodniczej w swoim lokalnym otoczeniu.

 

Kwestionariusze napływały przez miesiąc, następnie sprawdzaliśmy je pod kątem potrzebnych naszym Liderom kompetencji miękkich, takich jak motywacja do działania, otwartość na ludzi i na Zespół, doświadczenie na polu edukacyjnym i przywódczym. Po zapoznaniu się ze wszystkimi formularzami, na drugi etap rekrutacji (sesje badawcze) zaprosiliśmy ponad 70 osób, co po raz kolejny świadczy o nieprzypadkowości osób, które wyraziły chęć współpracy w Kampanii Bądź na pTAK!

 

Sesje badawcze odbywały się przez 9 dni w 5 miejscach w kraju: w Bogdańcu pod Gorzowem Wielkopolskim, w Sopocie, Krakowie, Warszawie i w Goniądzu na Podlasiu. Każdego dnia obserwacji poddawana była inna grupa osób z różnych rejonów Polski. Osoby przez 4 godziny pracowały w kilkuosobowych Zespołach projektując nowe okładki czasopisma przyrodniczego, wymyślając strategię reklamową dla nowej szaty graficznej czasopisma, tworząc koncepcję rozwoju klubów Ptaków Polskich i rozszerzania sieci partnerskiej szkół na pTAK!

 

Luźna i przyjazna atmosfera, którą staraliśmy się wprowadzić w tą dość stresującą dla Kandydatów sytuację, wspomagała proces twórczy i otwartość na niekonwencjonalne pomysły. Każdego dnia powstawały nowe, czasem wręcz innowacyjne koncepcje działań szerzących ideę Bądź na pTAK!, hasła reklamowe i slogany jak np.
„Potrzymaj ptaka, daj się przelecieć”, „Zasadź ziele”, „Posłuchaj lasu”, „Zaptaszamy do klubów”, „Uskrzydlamy biznes”. (dziękujemy i nie zawahamy się ich użyć!)

 

Przed nami trudny wybór, gdyż mamy wybrać jedynie 21 Liderów Regionalnych. Decyzję poznamy na początku listopada 2014, czyli za niecały tydzień. Oprócz tych osób, które zostaną naszymi Liderami, nawiążemy z pewnością współprace z innymi, których potencjał i energię na pewno wykorzystamy na innych polach działania dla Przyrody.

 

Dziękujemy wszystkim Kandydatom za tak dobrą energię i pasję oraz za zarażenie nas swoją wrażliwością na świat i przyrodę!

Ogromnie dziękujemy także Instytutowi Wschodnich Inicjatyw z Krakowa (http://iwi.org.pl/) za udostępnienie nam sali i całego zaplecza do przeprowadzenia warsztatów rekrutacyjnych na południu Polski.


Więcej informacji o naszych Liderach już wkrótce – będą blisko Was, w całej Polsce!

Powiązane artykuły

Ania Rusowicz

Ania Rusowicz

09 październik 2015

Ambasadorka Kampanii Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >
Przetarg na Partnera Medialnego

Przetarg na Partnera Medialnego

21 marzec 2012

Numer ogłoszenia: 88572 - 2012; data zamieszczenia: 21.03.2012

WIĘCEJ >
JiM Śmieci Przykładem

JiM Śmieci Przykładem

18 czerwiec 2013

Zaprzyjaźniona Fundacja Pomocy Dzieciom Jaś i Małgosia zorganizowała wyjątkową akcję dla dzieci - jako przykład ciekawych działań edukacyjnych, którym chcemy się z Wami podzielić.

WIĘCEJ >