Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

Dzień Sąsiada na pTAK!

Sąsiedzi na pTAK? Tak! A już na pewno na warszawskim osiedlu Hubertus, o czym przekonała się Koordynatorka akcji Szkoła na pTAK!

Poprowadziła tam 11 czerwca warszaty na pTAK! z okazji Dnia Sąsiada. Warsztaty dla najmłodszych ale przysiadali się również dorośli. Każdy miał w zanadrzu jakąś ciekawą opowieść o ptakach. Podczas rozmów okazało się, że ptaki budzą silne i pozytywne emocje i są żyjącym w mieście ludziom bardzo potrzebne - wrażliwy na ich obecność człowiek dzięki nim zachowuje więzi z przyrodą, nawet w tak gwarnym i zatłoczonym mieście jak Warszawa.

Na Hubertusie zamieszkanym przez Sąsiadów na pTAK! znalazło się miejsce także dla ptaków. Dzieci wraz z koordynatorką wytypowały miejsca odpowiednie na zawieszenie budek lęgowych, a następnie je pomalowały. 

Uczestnicy warsztatów poznali zasady prawidłowego zawieszania budek, zapoznali się z różnymi typami budek i ich potencjalnymi mieszkańcami, mieli też okazję posłuchać ptasich głosów oraz zagrać w gry z pakietu edukacyjnego Bądź na pTAK!

 

Autor: Magdalena Puczko