Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

Kampania Bądź na pTAK! dobiega końca. Ale to nie koniec!

Kampania na Bądź na pTAK! dobiega końca. Zrobiliśmy naprawdę dużo i jesteśmy z tego dumni!

Ponad 500 szkół i placówek edukacyjnych dołączyło do akcji Szkoła na pTAK! w ramach kampanii Bądź na pTAK! prowadzonej przez stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Liderzy i Edukatorzy Przyrody przeprowadzili ponad 630 warsztatów edukacyjnych i włączyli do akcji Szkoła na pTAK! 360 jednostek zajmujących się edukacją.

Do tego dochodzą konkursy na pTAK!, akcja Ogród na pTAK!, Zlot Klubu Ptaków Polskich, Noc Sów, dodatkowe warsztaty na pTAK! …a także rozbudowane działania medialne, a wśród nich cykle artykułów lub okazjonalne publikacje w Gazecie Wyborczej, w Dzienniku Polska The Times i Gazecie Prawnej, w Magazynie Vege, w Przyrodzie Polskiej.

Również systematyczna obecność na antenie radia TOK FM, Radia dla Ciebie i Radia Gdańsk i  audycje w Polskim Radio, w programach I, III i IV.

Ponadto Cykl wystawowy „Ptak też Człowiek!”, konferencje, koncerty…

A wszystko na pTAK! Dlaczego? Przypomnijmy.
Naszym zamierzeniem było wywołanie pozytywnych skojarzeń wynikających z gry słów P + TAK prowadzących do afirmacji w rodzaju PTAK JEST OK, PTAK JEST NA TAK, TAK DLA PTAK(ÓW) - i dalej dla całej przyrody i bioróżnorodności oraz idei jej ochrony.
I mamy poczucie, że to się udało! Coraz więcej ludzi jest na pTAK! a nasza kampania jest rozpoznawalna w Polsce.

Za imponującymi osiągnięciami wyrażanymi m. in. w liczbach stoi ogrom ludzkiego zaangażowania i doświadczeń, wspólnej pracy i wysiłku. Ale także radości i satysfakcji.

Chcielibyśmy podziękować Liderom i Edukatorom Przyrody za zaangażowanie w Kampanię Bądź na pTAK!, realizację celów Kampanii, szerzenie idei na pTAK!

Dziękujemy fotografikom za udostępnienie zdjęć: Cezaremu Korkoszowi, Mateuszowi Matysiakowi, Mateuszowi Piesiakowi, Jackowi Drozdowi, Stanisławowi Bosakowi.

Wolontariuszom i Przyjaciołom oraz wszystkim Szkołom na pTAK! i innym placówkom edukacyjnym dziękujemy za włączenie się w nurt naszych działań.

Podziękowania składamy także Partnerom i Sponsorom Kampanii, a wśród nich: NFOSiGW, EEA Grants, AMS, GPEC, Złotym Tarasom, Energii, Tango Production Poland, jak również Ambasadorom Kampanii: Czesławowi Mozilowi, Urszuli, Andrzejowi Krzywemu, Markowi Piekarczykowi, Ani Rusowicz, Hannie Banaszak, Marcinowi Popkiewiczowi, Ewie Podolskiej, Markowi Adamikowi.

Kampania Bądź na pTAK! dobiega końca ale to nie koniec!

Będziemy dalej rozwijali ideę Bądź na pTAK! oraz rozbudowywali sieć Szkół na pTAK!
Będziemy nadal pisali, mówili, uczyli o ptakach i przyrodzie. To nasza pasja! 

Zachęcamy Państwa do dalszej współpracy i kontaktu. Prosimy, przesyłajcie nam swoje pomysły na współpracę.
Dzielcie się swoimi doświadczeniami edukacyjnymi, przyrodniczymi. Najciekawsze opublikujemy!

Odwiedzajcie naszą stronę internetową oraz nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/ptakipolskie/

A przede wszystkim – Bądźcie, bądźmy na pTAK! Zanim będzie za późno…
 

Autor: Magdalena Puczko