Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

#dokarmiam, czyli drukujemy dla Was karmniki 3D i podsumujemy sezon zimowy!

Pierwsze przebłyski wiosny zaskoczyły nas jak zima zaskakuje kierowców, więc stwierdziliśmy, że najwyższa pora podsumować mroźny okres w życiu ptaków i pokazać inicjatywy, których autorami byliście Wy! Ptaki Polskie z firmą Sygnis New Technologies ruszają z akcją edukacyjną połączoną z konkursem, w którym może wziąć udział każdy, kto troszczy się o los naszych lotnych sąsiadów!

To efekt nietypowej współpracy osób z różnych środowisk, które połączyły wspólne cele. Jako stowarzyszenie od wielu lat dbamy o jakość życia ptaków w Polsce. Podpowiadamy jak dokarmiać, jak dbać o nasze najbliższe środowisko i jego, często niezauważanych, skrzydlatych mieszkańców. Wraz z rozwojem nowych technologii pojawia się jednak coraz więcej zagrożeń dla ekosystemu. Czy w rejonie nowych technologii i nadchodzącego przemysłu 4.0 jest miejsce na działania pro-ekologiczne?

Z okazji powoli kończącego się sezonu zimowego razem z Sygnis ruszamy z podsumowaniem akcji dokarmiania ptaków!
Startujemy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli wygrać praktyczny, zaprojektowany z myślą o miłośnikach fotografii, przyjazny środowisku karmnik wydrukowany w 3D!
Do wygrania 5 oryginalnych i ekologicznych karmników!


          
Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy, że pochwalicie się na Facebooku zdjęciami swoich karmników, budek i innych pomysłów, które wprowadziliście w życie tej zimy, by pomóc ptakom w przetrwaniu. Wrzućcie zdjęcie własnych inicjatyw i oznaczcie je hashtagiem #dokarmiam, a my wybierzemy najciekawsze spośród nich i nagrodzimy.
Konkurs trwa do 28 lutego!

Oprócz dodania hashtaga, możecie nas również oznaczyć w postach. Szybciej znajdziemy Wasze posty!
Sygnis 
Ptaki Polskie 


#Dokarmiam i dbam o środowisko!
Wszystkie karmniki, które rozdamy Wam w konkursie wykonano techniką druku 3D z materiału PLA – w 100% biodegradowalnej mączki kukurydzianej pozyskiwanej z naturalnych surowców. (druk 3D jest eko!
Warszawska firma Sygnis New Technologies, która na co dzień współpracuje z firmami z zakresu przemysłu ciężkiego, wspiera również inicjatywy lokalne, małe biznesy i organizacje non-profit. Wyjątkowe, drukowane w 3D karmniki, powstały we współpracy z autorami projektu, stowarzyszeniem PrintedNest, których projekty możecie znaleźć w całej Europie!
Wraz ze wzrostem możliwości technologicznych pojawiają się również nowe drogi adaptacji innowacyjnych rozwiązań do odwiecznych problemów. Zazwyczaj, gdy mowa o druku 3D, słyszymy o operacjach wdrożeniowych do firm w celu zwiększenia efektywności pracy maszyn. Czasami obije nam się o uszy wzmianka o zaletach druku 3D w zastosowaniach medycznych. Jedno jest pewne - technologia zmienia życie codzienne – od skali globalnej do pojedynczych działań lokalnych, oddolnych. Wykorzystajmy ją w ochroniePrzyrody!Zdjęcie Modraszki - bohaterki promującej konkurs - przesłała pani Anna Toch.
Więcej zdjęć w grupie: Jaki to pTAK!?

Autor: Ptaki Polskie & Sygnis

Powiązane artykuły

Twój Ogród na pTAK! żegna zimę?

Twój Ogród na pTAK! żegna zimę?

14 marzec 2019

Ludowe przysłowie głoszące, że „w marcu jak w garncu” zawiera w sobie dużo prawdy. I faktycznie od tej porze roku wykonuje się prace przedwiosenne i wiosenne, w zależności od przebiegu pogody a ta nas nie rozpieszcza. Które zabiegi uznaje się za najważniejsze?

WIĘCEJ >
Szyby a ptaki - niewidzialne zagrożenie

Szyby a ptaki - niewidzialne zagrożenie

25 luty 2014

Każdy miłośnik przyrody zna to przykre uczucie, gdy po głuchym uderzeniu w szybę pod oknem znajduje martwego ptaka. Wielu próbuje temu przeciwdziałać. Jednak nawet polecane metody nie skutkują lub poprawiają sytuację jedynie w bardzo małym sto

WIĘCEJ >
Dzień Wróbla 2019

Dzień Wróbla 2019

18 marzec 2019

Niech nas nie zmyli szarość Wróbla. Wróble są szare nie dlatego, że są, ale dlatego, że na co dzień nie dostrzegamy ich kolorów. Przede wszystkim całej palety beżów i brązów. Tak samo lekceważymy precyzyjne wzory i rysunki na skrzydłach i plecach oraz niebieskawe bereciki.

WIĘCEJ >