Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

#dokarmiam, czyli drukujemy dla Was karmniki 3D i podsumujemy sezon zimowy!

Pierwsze przebłyski wiosny zaskoczyły nas jak zima zaskakuje kierowców, więc stwierdziliśmy, że najwyższa pora podsumować mroźny okres w życiu ptaków i pokazać inicjatywy, których autorami byliście Wy! Ptaki Polskie z firmą Sygnis New Technologies ruszają z akcją edukacyjną połączoną z konkursem, w którym może wziąć udział każdy, kto troszczy się o los naszych lotnych sąsiadów!

To efekt nietypowej współpracy osób z różnych środowisk, które połączyły wspólne cele. Jako stowarzyszenie od wielu lat dbamy o jakość życia ptaków w Polsce. Podpowiadamy jak dokarmiać, jak dbać o nasze najbliższe środowisko i jego, często niezauważanych, skrzydlatych mieszkańców. Wraz z rozwojem nowych technologii pojawia się jednak coraz więcej zagrożeń dla ekosystemu. Czy w rejonie nowych technologii i nadchodzącego przemysłu 4.0 jest miejsce na działania pro-ekologiczne?

Z okazji powoli kończącego się sezonu zimowego razem z Sygnis ruszamy z podsumowaniem akcji dokarmiania ptaków!
Startujemy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli wygrać praktyczny, zaprojektowany z myślą o miłośnikach fotografii, przyjazny środowisku karmnik wydrukowany w 3D!
Do wygrania 5 oryginalnych i ekologicznych karmników!


          
Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy, że pochwalicie się na Facebooku zdjęciami swoich karmników, budek i innych pomysłów, które wprowadziliście w życie tej zimy, by pomóc ptakom w przetrwaniu. Wrzućcie zdjęcie własnych inicjatyw i oznaczcie je hashtagiem #dokarmiam, a my wybierzemy najciekawsze spośród nich i nagrodzimy.
Konkurs trwa do 28 lutego!

Oprócz dodania hashtaga, możecie nas również oznaczyć w postach. Szybciej znajdziemy Wasze posty!
Sygnis 
Ptaki Polskie 


#Dokarmiam i dbam o środowisko!
Wszystkie karmniki, które rozdamy Wam w konkursie wykonano techniką druku 3D z materiału PLA – w 100% biodegradowalnej mączki kukurydzianej pozyskiwanej z naturalnych surowców. (druk 3D jest eko!
Warszawska firma Sygnis New Technologies, która na co dzień współpracuje z firmami z zakresu przemysłu ciężkiego, wspiera również inicjatywy lokalne, małe biznesy i organizacje non-profit. Wyjątkowe, drukowane w 3D karmniki, powstały we współpracy z autorami projektu, stowarzyszeniem PrintedNest, których projekty możecie znaleźć w całej Europie!
Wraz ze wzrostem możliwości technologicznych pojawiają się również nowe drogi adaptacji innowacyjnych rozwiązań do odwiecznych problemów. Zazwyczaj, gdy mowa o druku 3D, słyszymy o operacjach wdrożeniowych do firm w celu zwiększenia efektywności pracy maszyn. Czasami obije nam się o uszy wzmianka o zaletach druku 3D w zastosowaniach medycznych. Jedno jest pewne - technologia zmienia życie codzienne – od skali globalnej do pojedynczych działań lokalnych, oddolnych. Wykorzystajmy ją w ochroniePrzyrody!Zdjęcie Modraszki - bohaterki promującej konkurs - przesłała pani Anna Toch.
Więcej zdjęć w grupie: Jaki to pTAK!?

Autor: Ptaki Polskie & Sygnis

Powiązane artykuły

Szyby a ptaki - niewidzialne zagrożenie

Szyby a ptaki - niewidzialne zagrożenie

25 luty 2014

Każdy miłośnik przyrody zna to przykre uczucie, gdy po głuchym uderzeniu w szybę pod oknem znajduje martwego ptaka. Wielu próbuje temu przeciwdziałać. Jednak nawet polecane metody nie skutkują lub poprawiają sytuację jedynie w bardzo małym sto

WIĘCEJ >
Ptasi bar mleczny

Ptasi bar mleczny

04 grudzień 2013

Odwiedzające nasze sąsiedztwo ptaki mają różne przyzwyczajenia pokarmowe, zależne od gatunku ptaka i pogody. Jak więc przyciągnąć jak najwięcej skrzydlatych gości? Jak pomagać nie szkodząc?

WIĘCEJ >
Jak robi Sowa?

Jak robi Sowa?

05 luty 2019

Sowa to chyba najbardziej tajemniczy z ptaków. Niestety wciąż kojarzy się dość negatywnie. W rzeczywistości sowy wcale nie są zwiastunami złych wydarzeń. To piękne i niezwykłe ptaki, które warto lepiej poznać. Zatem gdzie szukać sów i jak je rozpoznać?

WIĘCEJ >