Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

UHU - UHU...

Przez 6 ostatnich lat Polki i Polacy… pokochali nocne spacery do lasu! Nowe zjawisko ma miejsce każdego roku pod koniec marca i obejmuje cały kraj. 

Wszystkiemu winna jest Noc Sów. 
uhu – uhu!


Wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie w całej Polsce. W kwietniu 2013 roku, spotkaliśmy się po raz pierwszy w trzech miejscowościach. 
W 2018 roku Noc Sów zgromadziła już ponad 12 tysięcy uczestników w 250 miejscach!!! 

Podczas tych wieczornych spacerów łączymy miłośników Sów, pasjonatów Przyrody, poszukiwaczy wiedzy i tych, którzy chcą po prostu mądrze spędzić czas z rodziną. To, przede wszystkim, wydarzenie lokalnych społeczności, rodzin i Przyjaciół Przyrody.
Obejrzyj relacje z Nocy Sów 2018!

Puszczyk, fot. Cezary Korkosz 


Zapraszamy 23 i 24 marca 2019! 
Co będzie się działo? 


Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych ciekawostkach.
Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody - na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji!
Plan wieczoru zależy tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy. Będzie też okazja aby włączyć się w czynną ochronę Sów.
Marcowe noce to bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów.
Są w czasie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia… Zapisy ruszają 14 lutego 2019, a już od stycznia szukamy Przewodników. 

Bohaterką i „twarzą” Nocy Sów 2019 jest Sóweczka w ujęciu Cezarego Korkosza.

Sóweczka to prawdziwy liliput w świecie sów. Zaledwie trochę większa od wróbla! Ale ta najmniejsza europejska sowa swoje niedostateczne rozmiary z nawiązką kompensuje determinacją i zuchwałością.

Wiedzą o tym wszystkie małe ptaki – a nawet te, które są od niej większe! 

Szczegółowe informacje dotyczące całego wydarzenia chętni Przewodnicy znajdą w Regulaminie Nocy Sów. Natomiast przygotowany przez nas Poradnik Przewodnika Nocy Sów pomoże zorganizować wydarzenie. Polecamy również Przykładowy Program Wydarzenia.

Szczegóły: www.nocsow.pl 
Informacji udziela także: Piotr Kamont 
piotr.kamont@ptakipolskie.pl,
tel. 609 613 152

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: www.nocsow.pl

Powiązane artykuły

Przyjaźń, komunikacja i relacje społeczne

Przyjaźń, komunikacja i relacje społeczne

20 luty 2013

W świecie ptaków, tak jak w naszym, skuteczna komunikacja to podstawa! Te, które żyją w multikulturowych (wielogatunkowych) społecznościach, wykształciły więc swój Basic English, który jest zrozumiały dla wszystkich.

WIĘCEJ >
Na co komu komar?

Na co komu komar?

25 maj 2015

Czyli Światowy Dzień Bioróżnorodności.

WIĘCEJ >
Miłość w puchu

Miłość w puchu

12 lipiec 2017

Jeśli sen z powiek spędza nam niewierność męża lub kochanka, należy napełnić jego poduszkę łabędzim puchem – tak podpowiadał stary obyczaj. Magiczna siła łabędzich piór miała zagwarantować jego lojalność i przywiązanie. Tak samo jak zapewnia trwałość stadła pary łabędzi.

WIĘCEJ >