Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

UHU - UHU...

Przez 6 ostatnich lat Polki i Polacy… pokochali nocne spacery do lasu! Nowe zjawisko ma miejsce każdego roku pod koniec marca i obejmuje cały kraj. 

Wszystkiemu winna jest Noc Sów. 
uhu – uhu!


Wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie w całej Polsce. W kwietniu 2013 roku, spotkaliśmy się po raz pierwszy w trzech miejscowościach. 
W 2018 roku Noc Sów zgromadziła już ponad 12 tysięcy uczestników w 250 miejscach!!! 

Podczas tych wieczornych spacerów łączymy miłośników Sów, pasjonatów Przyrody, poszukiwaczy wiedzy i tych, którzy chcą po prostu mądrze spędzić czas z rodziną. To, przede wszystkim, wydarzenie lokalnych społeczności, rodzin i Przyjaciół Przyrody.
Obejrzyj relacje z Nocy Sów 2018!

Puszczyk, fot. Cezary Korkosz 


Zapraszamy 23 i 24 marca 2019! 
Co będzie się działo? 


Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych ciekawostkach.
Zapraszamy na dużą dawkę wiedzy i przygody - na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji!
Plan wieczoru zależy tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy. Będzie też okazja aby włączyć się w czynną ochronę Sów.
Marcowe noce to bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów.
Są w czasie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia… Zapisy ruszają 14 lutego 2019, a już od stycznia szukamy Przewodników. 

Bohaterką i „twarzą” Nocy Sów 2019 jest Sóweczka w ujęciu Cezarego Korkosza.

Sóweczka to prawdziwy liliput w świecie sów. Zaledwie trochę większa od wróbla! Ale ta najmniejsza europejska sowa swoje niedostateczne rozmiary z nawiązką kompensuje determinacją i zuchwałością.

Wiedzą o tym wszystkie małe ptaki – a nawet te, które są od niej większe! 

Szczegółowe informacje dotyczące całego wydarzenia chętni Przewodnicy znajdą w Regulaminie Nocy Sów. Natomiast przygotowany przez nas Poradnik Przewodnika Nocy Sów pomoże zorganizować wydarzenie. Polecamy również Przykładowy Program Wydarzenia.

Szczegóły: www.nocsow.pl 
Informacji udziela także: Piotr Kamont 
piotr.kamont@ptakipolskie.pl,
tel. 609 613 152

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: www.nocsow.pl

Powiązane artykuły

Birdwatching, cz. 1 - jak, po co i dlaczego?

Birdwatching, cz. 1 - jak, po co i dlaczego?

01 październik 2013

Birdwatching (angielskie bird – ptak i watch – oglądać, obserwować). Termin, który w języku angielskim zaczął funkcjonować na początku XX wieku, a dokładniej w 1901 roku, w wolnym tłumaczeniu można przetłumaczyć na polski jako ptaszenie

WIĘCEJ >
Ponowienie zapytania ofertowego na scenariusze i pomoce dydaktyczne do pakietu edukacyjnego

Ponowienie zapytania ofertowego na scenariusze i pomoce dydaktyczne do pakietu edukacyjnego

25 luty 2015

Zapytanie ofertowe nr pTAK!3/03/02/2015 dotyczy: usługi w zakresie opracowania merytorycznego scenariuszy zajęć lekcyjnych i pomocy dydaktycznych do czwartej części istniejącego już pakietu edukacyjnego Bądź na pTAK! w ramach projektu Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >
Relacja z ornitologicznych warsztatów nad Wisłą

Relacja z ornitologicznych warsztatów nad Wisłą

06 listopad 2013

Co można robić po pracy? Lista czynności jest bardzo długa, a z reguły zaczyna się i kończy na prostym… nierobieniu nic. Jednak okazało się, że jest bardzo wielu ludzi, którzy po pracy chcą się uczyć. Mało tego, chcą się uczyć o ptakac

WIĘCEJ >