Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

Noc Sów 2017

Jedyna, niepowtarzalna, tajemnicza...

Zapraszamy na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane przez Ptaki Polskie już po raz szósty!
 
6. edycja wydarzenia odbędzie się 31marca2 kwietnia 2017.
 
Dzięki współpracy wolontariuszy i edukatorów z całego kraju, po raz kolejny wspólnie poznamy świat sów – gatunki występujące w Polsce, metody badań i ochrony oraz rolę w kulturze. Co więcej, ruszymy w teren, gdzie spacerując i nasłuchując zbliżymy się do sów jeszcze bardziej. A wszystko to w porze, kiedy większość z nich jest bardzo aktywna.
 
Nastawcie się na wspólne odkrywanie sowich tajemnic - mocy ich hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...
 
Lokalne wydarzenia prowadzone będą przez wolontariuszy, edukatorów – Przewodników Nocy Sów.
 
 
Uczestnictwo w Nocy Sów
 
Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody.
 
Wybieramy spośród lokalizacji dostępnych tutaj. Następnie kontaktujemy się z Przewodnikiem z wybranej miejscowości i zgłaszamy swoje uczestnictwo wysyłając do niego wiadomość za pomocą formularza dostępnego także tutaj.

W Twojej miejscowości nikt nie organizuje Nocy Sów? Nic straconego – skontaktuj się z lokalnym przyrodnikiem, Nadleśnictwem lub szkołą i zaproponuj organizację wydarzenia.
 
Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody od rodziców/opiekunów.

Spośród Uczestników, którzy do 23 kwietnia 2017 prześlą relację z Nocy Sów na adres magdalena.puczko@ptakipolskie.pl oraz wypełnione oświadczenie zostanie wybranych 10 Zwycięzców, którzy w nagrodę za najciekawsze relacje otrzymają folder o sowach i torby z logiem Wydarzenia.


Zapoznaj się z Regulaminem Nocy Sów.

Zostań Przewodnikiem Nocy Sów
 
Jeśli chciałbyś/chciałabyś zostać Przewodnikiem Nocy Sów i zorganizować Noc Sów w swojej miejscowości, przyłącz się do nas.

Serdecznie zapraszamy do organizowania Nocy Sów placówki należące do sieci Szkół na pTAK!

Potrzebne będą: dobre chęci, podstawowa wiedza przyrodnicza, pasja oraz umiejętność przekazywania wiedzy innym. Podczas wybranego przez Ciebie wieczoru będziesz mieć wspaniałą okazję, by przybliżyć lokalnej społeczności znaczenie, piękno i potrzebę ochrony sów.

Szczegółowe informacje dotyczące całego wydarzenia znajdziesz w Regulaminie Nocy Sów.
Natomiast przygotowany przez nas Poradnik Przewodnika Nocy Sów pomoże Ci zorganizować wydarzenie.
Polecamy również Przykładowy Program Wydarzenia.

Aby zostać Przewodnikiem Nocy Sów należy wypełnić i przesłać Formularz zgłoszeniowy dla Przewodnika w wersji online.

Potencjalni Przewodnicy Nocy Sów, którzy prześlą Formularz zgłoszeniowy dla Przewodnika do 20 marca 2017 r. (termin wydłużyliśmy!) nie tylko będą mogli liczyć na naszą pomoc i wsparcie, ale otrzymają pakiet plików w wersji elektronicznej, pomocnych przy realizacji całego wydarzenia.
W skład materiałów elektronicznych wchodzić będą:
  • prezentacje multimedialne o sowach,
  • głosy sów,
  • zdjęcia,
  • wzór plakatu promującego wydarzenie,
  • wzór informacji prasowej.

30 potencjalnych Przewodników Nocy Sów, którzy jako pierwsi wypełnią i prześlą Formularz zgłoszeniowy dla Przewodnika w wersji online  dodatkowo otrzyma nieodpłatnie pakiet materiałów, który obejmować będzie:
  • folder o sowach,
  • plakat z sowami,
  • torba z logiem Wydarzenia,
  • przypinki z sowami dla Uczestników.

Przewodnicy Nocy Sów zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem Nocy Sów.

Odwiedź naszą stronę poświęconą sowom Znajdziesz na niej m. in. niesamowiete nagrania głosów sów. Tutaj także znajduje się mapka, na której wkrótce po wysłaniu nam wypełnionego Formularza, pojawią się Twoje dane jako Przewodnika Nocy Sów. Stąd także Uczestnicy będą wysyłali do Ciebie zgłoszenia.

Dodatkowych informacji oraz wsparcia przy organizacji Wydarzenia udziela Magdalena Puczko, Koordynatorka ds. Edukacjitel. 668 614 402, magdalena.puczko@ptakipolskie.pl bądź Paweł Sidło – tel. 501 973 315, pawel.sidlo@ptakipolskie.pl.

Zgłoś się już teraz!
Wypełnij Formularz zgłoszeniowy dla Przewodnika Nocy Sów
 
Informacje/materiały do pobrania:

Regulamin Nocy Sów
Przykładowy Program Nocy Sów
Poradnik Przewodnika Nocy Sów
Formularz zgłoszeniowy dla Przewodnika Nocy Sów
Zgoda rodziców/opiekunów
Relacja z Nocy Sów - oświadczenie Uczestnika

 
 
Poznaj, Pokochaj, Pomóż – wspólnie możemy chronić sowy!
 

Źródło: Ptaki Polskie