Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

Przyłącz się do nas, wspieraj Sachę i jej misję Lecąc z Łabędziami

Jedna kobieta, 7000 km, 11 krajów.

Niesamowita Sacha Dench od miesiąca jest w drodze! (Nie bez przygód zresztą...)
 
Przyłącz się do nas:
Wspieraj Sachę, piękne Bewicki i Flight of the Swans!

 
Na platformie odpalprojekt.pl pod hasłem LECĄC Z ŁABĘDZIAMI rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na polski etap niewiarygodnej ekspedycji Sachy, która na motoparalotni
leci z północnych krańców syberyjskiej tundry do Slimbridge na zachodnim wybrzeżu Anglii! Tak, jak robią to migrujące ptaki.
 
Wszystko po to, aby zobaczyć świat z punktu widzenia Łabędzi Bewików i dowiedzieć się dlaczego każdego roku coraz mniej ich przylatuje na zimowiska w Zachodniej Europie.  
Wraz z Sachą podróżuje 14 innych osób. To jej Koleżanki i Koledzy z pracy – z brytyjskiego stowarzyszenia WWT (Wildfowl & Wetland Trust) - jednej z najbardziej zasłużonych organizacji ochrony przyrody na świecie. Wkrótce cała ekipa dotrze do Polski.
 
Jeśli pogoda i szczęście dopiszą, już w pierwszych dniach listopada Sachę zobaczymy na naszym niebie – a także w Goniądzu nad Biebrzą, w Bydgoszczy i w Nakle oraz w Słońsku. Wszędzie tam zatrzyma się Kobieta - Łabędź i towarzyszący jej zespół naziemny.
 
Przyjaciele, potrzebujemy Waszej pomocy, aby zorganizować polski etam ekspedycji oraz dać wszystkim miłośnikom przyrody możliwość spotkania się z Sachą i jej zespołem - posłuchać ich opowieści z wielkiego szlaku oraz dowiedzieć się więcej o Bewikach i ich walce o przetrwanie. 
 
Każde podarowane 10 zł ma sens, bo każde 10 zł może pomóc uratować zagrożone łabędzie. Przyłączcie się do nas i razem wspierajmy Sachę i jej niezwykłą misję. Nieście w świat wiadomość o Sachy i naszej zbiórce: LECĄC Z ŁABĘDZIAMI
 
Dla wszystkich darczyńców przewidzieliśmy wyjątkowe podziękowania i nagrody. 
Bądźcie na pTAK!:)
 
Wkrótce kolejne informacje. Stale zapraszamy na nasze strony: http://www.ptakipolskie.pl/flight-of-the-swans, oraz na profil na FB Na bieżąco aktualizowany plan podróży Sachy oraz program jej pobytu w Polsce tutaj: http://www.ptakipolskie.pl/kalendarz-flight-of-the-swans
 
 

Autor: Jacek Karczewski

Źródło: Ptaki Polskie