Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

Ptaki na Święcie Herbaty

Ptaki Polskie na Święcie Herbaty w Cieszynie! Dołączajcie - zapraszamy!

Atrakcji będzie moc. A jedną z nich niewątpliwie obecność Ptaków Polskich!

W sobotę 2 lipca Jacek Karczewski wystąpi z prezentacją „Migranci” -  Czy wiedzieliście, że niektóre ptaki przelatują bez przerwy odległości nawet ponad 11 tysięcy kilometrów?! W tym czasie obkurczają im się wszystkie narządy wewnętrzne. Wszystkie z wyjątkiem płuc, serca i mózgu. Inne szukają podniebnych dróg szybkiego ruchu na wysokości nawet 9 tysięcy metrów i rozpędzają się tam do 250km/h! Więcej o niezwykłych podróżach ptaków w prezentacji Migranci.

W niedzielę natomiast Jacek Karczewski wystąpi  z kultową już prezentacją „4 wesela i pogrzeb, czyli jak się kochają ptaki”. Dowiemy się wielu pinkantnych szczegółów, na przykład... Ile razy w ciągu dnia kocha się para poświerk? 629 razy! Ich bliscy kuzyni, dobrze nam znane z podwórka wróble, nie pozostają daleko w tyle… Nic dziwnego, że mimo swojej szarości i niewielkich rozmiarów, wróble stały się ptakami Afrodyty. (A tu i ówdzie wciąż jeszcze podawane są jako afrodyzjaki.) Jak robią to inne ptaki? Przybywajcie na Święto Herbaty to się dowiecie!

Oba wystąpienia start o godz. 11.

„Święto Herbaty” – multikulturalne spotkanie miłośników herbaty, sztuki i samorozwoju jest realizowane już od 2009 r. przez osoby prywatne i organizacje pozarządowe z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Festiwal ma charakter międzynarodowy, jest przygotowywany w zgodzie z długofalową strategią rozwoju i promocji idei festiwalowych. „Święto Herbaty” tworzą doświadczeni animatorzy kultury, artyści, naukowcy i specjaliści z organizacji pozarządowych...
 

Autor: Magdalena Puczko

Źródło: www.swietoherbaty.pl