Aktualności

Rolnictwo ekologiczne

Jak na plony gospodarstwa rolnego wpływa sąsiadujący z polem pas drzew? Jak ustrzec nasze uprawy przed suszą? Czy kupa chrustu zniechęci gryzonie do plądrowania zbiorów i dlaczego warto zatrzymać wodę na łąkach kilka tygodni dłużej?

Dzięki naszym działaniom w kampanii Bukiet z Pól odpowiedź na te pytania poznało ponad milion polskich rolników.
Ci, którzy nie dotarli na nasze warsztaty, konferencje i spotkania w całej Polsce, 
o nowoczesnych i ekologicznych metodach gospodarowania mogą dowiedzieć się z filmu Matka Ziemia...

 
To pierwszy z 8 odcinków serii Bukiet z Pól, w której pokazujemy niezwykłe, wzajemne powiązania Przyrody, rolnictwa i naszego życia. W poszczególnych odcinkach serii mowa jest nie tylko o otaczającej nas Przyrodzie i usługach, jakie świadczy ludzkości, ale też o dobrych praktykach i sposobach wsparcia bioróżnorodności na polu, w ogrodzie, w gospodarstwie. 

Kolejne odcinki już na naszym kanale Youtube TVPtakiPolskie 

Zmiany, które zaszły w rolnictwie w ciągu ostatnich 30-50 lat spowodowały przekształcenia w całym krajobrazie rolniczym. Tam, gdzie jeszcze niedawno była mozaika pól, łąk i lasów, dziś coraz częściej ciągną się monokultury przemysłowego rolnictwa. W kampanii Bukiet z Pól pokazujemy jak chronić siedliska rodzimych gatunków ptaków i  naturalny krajobraz pól i łąk.

Matka Ziemia – ofiaruje nam swoje dary: woda, powietrze, miejsce do życia, kochania i tworzenia. 
Ziemia nas karmi, leczy, ubiera i uszczęśliwia.
Tylko od nas i naszych działań zależy, czy będzie wystarczająco silna, aby nadal być naszym domem.Nasz (Wasz!) projekt "Bukiet z pól. Kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz zatrzymania spadku różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym" realizujemy dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na podstawie umowy nr 533/2015/Wn50/EE-EE/D. 

Źródło: Bukiet z Pól

Powiązane artykuły

Krzyk morskich ptaków

Krzyk morskich ptaków

16 listopad 2017

Czy ptaki robią coś dla zabawy? „Zaobserwowano, jak rosyjskie kruki zjeżdżają z zaśnieżonego dachu na pokrywce od słoika dżemu niczym na sankach. Myśl, że ptaki się bawią, nie jest niemądra” – możemy przeczytać w najnowszej książce Adama Nicolsona „Krzyk morskich ptaków”.

WIĘCEJ >
Dlaczego nie obchodzą nas jaskółki?

Dlaczego nie obchodzą nas jaskółki?

10 kwiecień 2016

Zapraszamy na konferencję Komunikacja dla Przyrody!

WIĘCEJ >
Wielki Bal

Wielki Bal

16 październik 2012

Każdej wiosny, każdy normalny ptak robi wszystko, aby go zobaczyć i/lub usłyszeć. Dlaczego? Burza hormonów zaczyna robić swoje.

WIĘCEJ >