Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

Zbiórka! Zbudujmy wspólnie nowe domy dla 16 rodzin Jerzyków!

Wiemy już, że tak jak my, kochacie Jerzyki i chcecie walczyć z niszczeniem miejsc lęgowych. Teraz dajemy Wam kolejną możliwość działania!

W oknie dzwonnicy Fary Poznańskiej chcemy zawiesić 16 budek dla Jerzyków - domów, w których te niezwykłe ptaki wychowają kolejne pokolenia.Do tego potrzebujemy Waszej pomocy.

Prosimy o wsparcie poniższej zbiórki!
Czas na zebranie całej kwoty mamy do 15 września

Akcję realizujemy we współpracy z Centrum Promocji Ekorozwoju!
 

 
 
Jerzyki to ptaki nieba, tam żyją, kochają, jedzą i śpią. Bez przerwy, przez kilka, a czasem nawet kilkanaście miesięcy! Jednak swoich gniazd nie mają w przestworzach. Na dom wybrały miejsce obok nas -  w stropodachach bloków, w wyłomach i szczelinach.
A my?
Remontując i ocieplając budynki, szczelnie zamykamy wszystkie dostępne dla ptaków otwory.
Co więcej, często dzieje się to, gdy w gniazdach są jeszcze młode Jerzyki!

 
Jest prosty i skuteczny sposób, w jaki możemy wspomóc naszych ptasich sąsiadów.
Wieszajmy budki! 

Pomożesz?

[posłuchaj o Jerzykach i dlaczego warto wieszać budki] 
 
 Każde 5 zł ma znaczenie! 886 osób, z których każda wpłaci 5 zł, pozwoli nam uzbierać potrzebną sumę! Zostań Sponsorem nowych pokoleń Jerzyków!
Brzmi dumnie, prawda?

Budki lęgowe są chętnie zajmowane przez Jerzyki, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych miejsc lęgowych. Żeby pomóc Jerzykom, za zebrane pieniądze zbudujemy dla nich budki lęgowe i powiesimy je w oknie dzwonnicy Poznańskiej Fary.

Drewniane budki zawiesimy w środku wieży. Żeby ptaki wiedziały, że czekają na nie nowe domy, zainstalujemy urządzenie emitujące odgłosy Jerzyków – wtedy poczują się jak wśród znajomych. Wabienie Jerzyków to skuteczny i sprawdzony sposób na wskazanie im nowych domów.
 
 
 
 

 

Pomóżmy ptakom, naszym sąsiadom! Podzielmy się z nimi naszym miastem!
One pomogą  nam
 - wiesz, że para Jerzyków potrafi upolować 20 000 owadów na dobę!?

 
Dzięki wpłaconym przez Was pieniądzom:
· Zbudujemy budki, zapłacimy za ich transport oraz zakupimy odpowiednie elementy do montażu budek w wieży.
· Zakupimy sprzęt do wabienia, który emituje odgłosy Jerzyków.

Będzie działał pod niskim napięciem i bedzie zasilany akumulatorem. Będzie to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla ptaków i dzwonnicy Fary.
· Opłacimy ekipę do pracy na wysokości.


Budki zostaną instalowane wewnątrz wieży, w oknie na wysokości około 12 metrów od ziemi. Wejście na drugą kondygnacje jest niebezpieczne, gdyż deski podłogowe, choć grube, są jednak bardzo stare i delikatne.  Podstawa okna wieży, w którym zawieszone zostaną budki jest na wysokości  około 3 metrów od podłogi. Okno jest bardzo duże, jego wymiary to około 2,5 m x 4 m. Dlatego profesjonalna ekipa do pracy na wysokości jest niezbędna do tego zadania!
 
 WPŁAĆ JUZ TERAZ - Wspólnie zbudujemy nowe domy dla 16 rodzin Jerzyków!
Ptaki w budynkach - jak działać?  

Autor: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Noc Sów z warszawskim Klubem Ptaków Polskich

Noc Sów z warszawskim Klubem Ptaków Polskich

20 kwiecień 2015

Czy olbrzymia, pełna hałasu Warszawa może być miejscem przyjaznym zwierzętom? Czy znajdziemy tu sowy? Czy pozwolą się zobaczyć i usłyszeć? Co sprawia, że są to ptaki tak fascynujące i tajemnicze? Z takimi pytaniami przyszło nam się zmierzyć 9 kwietnia 2015 podczas 4. Ogólnopolskiej Nocy Sów organizowanej w stolicy.

WIĘCEJ >
Ponowienie zapytania ofertowego - produkcja koszulek happeningowych

Ponowienie zapytania ofertowego - produkcja koszulek happeningowych

02 czerwiec 2014

Zapytanie ofertowe nr pTAK!3/01/05/2014 dotyczy: produkcji 2 000 koszulek happeningowych z nadrukiem, realizowanych w ramach projektu Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >
Smutny los

Smutny los "głupiej gęsi"

02 październik 2012

Z pewnością nieraz zdarzyło nam się nazwać kogoś głupią gęsią lub przeczytać o bohaterce, która autor określił jako wyjątkowo głupią gąskę. Osoba taka zasłużyła na to porównanie zazwyczaj przez swoją naiwność, głupotę lub niepo

WIĘCEJ >