02 grudzień 2019
"Jej wysokość Gęś" zdobywa kolejne miasta. Autor książki Jacek Karczewski podróżuje po całej Polsce, żeby spotkać się z Wami i porozmawiać o ptakach, przyrodzie i o tym, czy na pewno dobrze zabieramy się za jej ochronę w Polsce…
WIĘCEJ >02 grudzień 2019
Nieodłącznym elementem nadchodzących świąt jest pięknie ubrana choinka. Wiele osób stawia na żywe choinki, ceniąc je za naturalność i leśny zapach. Zwolennicy choinek sztucznych preferują regularność pokroju, oszczędność (nie trzeba co roku wymieniać drzewka) i długoletnią trwałość.
WIĘCEJ >08 listopad 2019
Do sieci Szkół na pTAK! dołączają kolejne placówki. Każda nowa szkoła, przedszkole, nieformalna grupa edukująca o Przyrodzie dostaje od nas wyjątkowy pakiet edukacyjny i zostaje zapraszana (jeśli tylko coś organizujemy) do wspólnych działań w terenie, w ogrodzie, w lesie... :)
WIĘCEJ >25 październik 2019
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z dwójką niezwykłych gości.
WIĘCEJ >14 październik 2019
Podobnie jak Ogród na pTAk!, który zakwitnie wiosną! Zasadziliśmy go 9 października wspólnie z pracownikami firmy VEOLIA w siedzibie firmy w Łodzi!
WIĘCEJ >02 październik 2019
Czy w październiku można już myśleć o zimowym ogrodzie, który pomoże przetrwać zamieszkującym go zwierzętom? Nie można. Trzeba! Zapraszamy na kolejny miesiąc w Ogrodzie na pTAK!
WIĘCEJ >05 sierpień 2019
Potrafisz rozpoznać głos Wróbla, Krzyżówki, czy Kukułki? To proste. Zmierz się z trudniejszym zadaniem!
WIĘCEJ >16 lipiec 2019
Pomożesz nam to zatrzymać? Polski Komitet Krajowy Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) zaapelował o wykreślenie z listy gatunków łownych i objęcie ścisłą ochroną czernicy, głowienki, łyski i cyraneczki! To przełomowy moment w walce Koalicji Niech Żyją!
WIĘCEJ >10 lipiec 2019
... ale co Ty możesz zrobić dla Jerzyków!
WIĘCEJ >29 maj 2019
Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka przypominamy o tym, jak ważny jest kontakt dzieci z Przyrodą! Jak ważna jest nieskrępowana, spontaniczna zabawa w lesie, nad rzeką, na podwórku lub „na polu”. Dobroczynnej dawki Natury jakiej potrzebuje młody organizm nie zawsze dostarczy nadzorowana dorosłym okiem zabawa na atestowanych, ogrodzonych i super bezpiecznych placach zabaw.
WIĘCEJ >20 kwiecień 2019
Co było pierwsze, jajko, czy kura? Jajko! Znosili je już przodkowie ptaków, setki milionów lat przed jakimikolwiek kurami. Najróżniejsze jaja i jajeczka są w przyrodzie najbardziej popularnym sposobem na posiadanie dzieci.
WIĘCEJ >17 kwiecień 2019
Pamiętacie naszą zbiórkę na budki jerzykowe w Poznaniu?
WIĘCEJ >02 kwiecień 2019
Podobno były Puszczyki, Uszatki i Puchacze… Podobno było magicznie.
WIĘCEJ >01 kwiecień 2019
Wystartował sezon lęgowy wielu rodzimych gatunków ptaków! W tym niezwykłym czasie będziemy mogli nie tylko obserwować ich zaloty, ale również zachęcać je i wspierać w zakładaniu rodzin w naszych przydomowych ogródkach. Poniżej podpowiadamy, jak pomóc ptakom w tym pracowitym dla nich okresie i sprawić, by tegoroczny sezon lęgowy również nam przyniósł dużo radości i satysfakcji.
WIĘCEJ >04 marzec 2019
Ola, Zosia, Julianna, Maryla, Iza i Julia postanowiły zrobić coś dla wrocławskiej Przyrody. Szczególnie bliski jest im los miejskich Wróbli, dlatego zorganizowały akcję Sparrow’s World. Zamiast narzekać – działają!
WIĘCEJ >25 luty 2019
Luty to dobry (lub ostatni!) moment, żeby powiesić budkę lub wyczyścić starą! Poczytaj i posłuchaj.
WIĘCEJ >21 luty 2019
Pierwsze przebłyski wiosny zaskoczyły nas jak zima zaskakuje kierowców, więc stwierdziliśmy, że najwyższa pora podsumować mroźny okres w życiu ptaków i pokazać inicjatywy, których autorami byliście Wy! Ptaki Polskie z firmą Sygnis New Technologies ruszają z akcją edukacyjną połączoną z konkursem, w którym może wziąć udział każdy, kto troszczy się o los naszych lotnych sąsiadów!
WIĘCEJ >12 luty 2019
U sów, podobnie jak u typowych ptaków drapieżnych, samice są większe od samców. W niektórych przypadkach nawet o 40%! Wbrew pozorom, sowy nie są tutaj wyjątkiem od reguły. Przeciwnie: statystycznie rzecz biorąc, większe samice w świecie zwierząt są w zdecydowanej przewadze.
WIĘCEJ >07 luty 2019
Kochasz robić zdjęcia na łonie natury? Świat zwierząt nie ma przed Tobą tajemnic? Weź udział w konkursie fotograficznym Przyroda Ojczysta 2019, organizowanym już po raz dziesiąty przez portal lifestylowy Ekologia.pl.
WIĘCEJ >01 luty 2019
Zmiany klimatu są faktem. Temperatury wzrastają, oceany są coraz cieplejsze, lodowce topnieją, a poziom mórz wzrasta szybciej niż kiedykolwiek. Przyczyną tych zjawisk jest zwiększona emisja dwutlenku węgla, metanu i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.
WIĘCEJ >07 styczeń 2019
Od 12 stycznia do końca lutego myśliwi mają prowadzić masowy, skoordynowany odstrzał dzików, w tym ciężarnych samic. Eksterminację dzików w związku z wirusem ASF w Polsce po rekomendacji PZŁ nakazał minister środowiska Henryk Kowalczyk.
WIĘCEJ >03 styczeń 2019
Przez 6 ostatnich lat Polki i Polacy… pokochali nocne spacery do lasu! Nowe zjawisko ma miejsce każdego roku pod koniec marca i obejmuje cały kraj.
WIĘCEJ >31 grudzień 2018
Jeśli masz psa, który źle znosi sylwestrowe "huki" z pewnością już od kilku dni podajesz swojemu przyjacielowi uspokajające tabletki, a dzisiejszą noc planujecie spędzić wspólnie...w wannie lub w szafie.
WIĘCEJ >23 grudzień 2018
Najdłuższa noc za nami! Teraz rodzi się Nowe, a my zaczynamy kolejny Rok z Wami.
WIĘCEJ >19 grudzień 2018
Koniec roku to czas podsumowań. Podczas gdy inni podsumowują kolumny zysków, my podliczmy dzisiaj uratowane życia w Programie ORLEN dla Orłów!
WIĘCEJ >07 grudzień 2018
Słońce coraz rzadziej do nas zagląda, temperatury spadają, a my oddajemy się zimowemu lenistwu? O nie, nie, nie... Czyścimy stare karmniki, montujemy nowe, ostatnie zakupy ziarna i sypiemy!
WIĘCEJ >06 grudzień 2018
Dzięki Waszemu wsparciu, Jerzyki wracające wiosną do Poznania znajdą w centrum miasta nowe domy!
WIĘCEJ >06 grudzień 2018
Nieodłącznym elementem nadchodzących świąt jest pięknie ubrana choinka. Wiele osób stawia na żywe choinki, ceniąc je za naturalność i leśny zapach. Zwolennicy choinek sztucznych preferują regularność pokroju, oszczędność (nie trzeba co roku wymieniać drzewka) i długoletnią trwałość.
WIĘCEJ >03 grudzień 2018
Dzięki współpracy z Ośrodkami Rehabilitacji ptaków z całej Polski coraz więcej wiemy o niebezpieczeństwach jakie czyhają na te majestatyczne ptaki w naszym otoczeniu. Jednym z najpoważniejszych są stale kurczące się zasoby, które są niezbędne Bielikom do przetrwania.
WIĘCEJ >29 listopad 2018
Poszukiwani Wolontariusze lub Wolontariuszki z lekkim piórem!
WIĘCEJ >20 listopad 2018
20 budek dla Puszczyków zawiśnie w całej Polsce dzięki Nessi Sportswear.
WIĘCEJ >10 listopad 2018
Dbajmy o nasze narodowe Bieliki i ostatnie miejsca w których żyją. A także o Orliki, Orły Przednie i Rybołowy. Szczególnie, że tych dwóch ostatnich zostało nam najwyżej po 30 par. Dbajmy o wszystkie ptaki, tak jakby to każdy z nich był symbolem naszego kraju!
WIĘCEJ >09 listopad 2018
W zeszłym roku zdecydowałeś lub zdecydowałaś się przekazać 1% podatku stowarzyszeniu Ptaki Polskie? Jesteśmy Ci za to bardzo wdzięczni!
WIĘCEJ >07 listopad 2018
20 października pogoda nie rozpieszczała i do Łodzi jechaliśmy w strugach deszczu! Ale, tuż przed planowaną akcją spadła ostatnia kropla…
WIĘCEJ >29 październik 2018
Podczas , gdy nasze Jerzyki grzeją sobie piórka w Afryce, pod naszym jesiennym niebem praca wre, aż wióry lecą! Dosłownie.
WIĘCEJ >26 październik 2018
Chodzi o jedzenie i życie. Nie tylko swoje własne, ale też dzieci, nawet tych jeszcze nie poczętych. Ptaki wędrują, bo zimą więcej jedzenia znajdą w Afryce. Ale nie musi być to Afryka. Może być zachodnia lub południowa Europa.
WIĘCEJ >11 październik 2018
Kolejne dwa Bieliki odzyskały zdrowie i wolność dzięki wspólnej akcji Ptaków Polskich i ORLENu.
WIĘCEJ >05 październik 2018
Październik to pracowity miesiąc. W Ptakach Polskich trwają przygotowania do Nocy Sów 2019, w ogrodzie sadzimy i siejemy, a w szkołach – uczymy...
WIĘCEJ >03 październik 2018
Po sukcesie siódmej edycji Nocy Sów pracujemy już nad kolejną odsłoną! Ogłaszamy datę – w 2019 roku Noc Sów odbędzie się...
WIĘCEJ >20 wrzesień 2018
To jedno z wielu działań kampanii Niech Żyją! Widać – już po pierwszych w tym sezonie monitoringach – iż bardzo potrzebne:
WIĘCEJ >28 sierpień 2018
Zbiórka zakończona. Suma zebrana - pozostaje tylko montaż budek i długie oczekiwanie wiosny!
WIĘCEJ >14 sierpień 2018
Dołącz do Koalicji Niech Żyją! Żądaj - razem z nami - zaprzestania polowań na ptaki!
WIĘCEJ >13 sierpień 2018
Jacek Karczewski i Arek Glaas z Ptaków Polskich zabrali redaktor Ewę Podolską na ptaki...
WIĘCEJ >06 sierpień 2018
Wiemy już, że tak jak my, kochacie Jerzyki i chcecie walczyć z niszczeniem miejsc lęgowych. Teraz dajemy Wam kolejną możliwość działania!
WIĘCEJ >27 lipiec 2018
Odgłos brzęczącej łąki i zapach traw to dla wielu z nas ulubiony symbol lata. Słyszycie szum traw? Czujecie ich zapach? Widzicie te kolorowe motyle i kwiaty pomalowane letnim słońcem? Łąka - przyjrzeliśmy się jej bliżej...
WIĘCEJ >19 lipiec 2018
Jak na plony gospodarstwa rolnego wpływa sąsiadujący z polem pas drzew? Jak ustrzec nasze uprawy przed suszą? Czy kupa chrustu zniechęci gryzonie do plądrowania zbiorów i dlaczego warto zatrzymać wodę na łąkach kilka tygodni dłużej?
WIĘCEJ >13 lipiec 2018
Wśród zwycięzców konkursu Ptaki Krajobrazu Rolniczego mamy strażników naszych gospodarstw i bioróżnorodności, ozdobę łąk, a także puchatą kulkę, czy Pannę Młodą wśród kwiatów czereśni... Brzmi intrygująco? Bo takie są ptaki i taka jest Przyroda. A Wy uchwyciliście to w obrazach!
WIĘCEJ >03 lipiec 2018
3 lipca przypada smutna rocznica. W 1944 roku, na wyspie Eldy uduszona została ostatnia para Alk Olbrzymich…
WIĘCEJ >08 czerwiec 2018
Przyszkolny ogródek, czy trawnik, to ważne miejsce do życia dla ptaków, ssaków, płazów, gadów, czy owadów.
WIĘCEJ >04 czerwiec 2018
Dzielicie się z nami swoimi obserwacjami. A my chętnie je publikujemy i zachęcamy do kolejnych wypraw. Piszcie nam o swoich emocjach i wrażeniach ze spotkań z ptakami! Historię spotkania z Dropiem opisał nam pan Rafał Feculak.
WIĘCEJ >01 czerwiec 2018
Nie będziemy teraz pisać o tym, jak zbawienny wpływ na psychikę dziecka ma kontakt z Przyrodą. Nie rozpiszemy się też o tym, że przemyślany kontakt młodzieży z Przyrodą to forma terapii zaburzeń deficytu uwagi i innych schorzeń.
WIĘCEJ >22 maj 2018
Mówią rzeki, zboża. Cały świat jest jedną mową. Gdybyś tak się w ten świat dobrze wsłuchał, mógłbyś nawet usłyszeć, co sto lat temu mówili, a może tysiące. Wiesław Myśliwski "Kamień na kamieniu"
WIĘCEJ >22 maj 2018
W ramach projektu Orlen dla Orłów nie tylko pomagamy ptakom, które trafiają do Ośrodków rehabilitacji, ale też przybliżamy życie naszych Orłów
WIĘCEJ >17 maj 2018
Widzisz ptaki zamurowane w budynku? Możesz im pomóc!
WIĘCEJ >12 maj 2018
Podczas swoich niezmierzonych podróży, ptaki łączą kontynenty, kultury i ludzi. Dlatego na całym świecie, od 2006 roku, świętujemy w maju cud ptasich migracji i zwracamy uwagę na konieczność ochrony podniebnych wędrowców.
WIĘCEJ >11 maj 2018
Przyszła wiosna, wyszło słonko, zazieleniła się trawa. To znak, że czas pakować walizki i ruszać do Berżnik! Tam owce dbają o murawy kserotermiczne. Zobaczcie, jak nasze wrzosówki cieszyły się z przyjazdu do rezerwatu!
WIĘCEJ >10 maj 2018
Wiosenne słońce grzeje, więc czas rozzuć zimowe botki i zrzucić ciepłe futra. Nasze wrzosówki z wytęsknieniem wyglądały stylisty, żeby zadać szyku tej wiosny.
WIĘCEJ >08 maj 2018
Zapraszamy do konkursu fotograficznego! Wokoło roi się od ptaków i wszędzie je słychać. Ptaki popisują się swoją piosenką i gracją. Wiosna to świetny czas, żeby cieszyć się ich pięknem. Chwyćcie za aparat i przesyłajcie do nas zdjęcia bohaterów tych wiosennych zalotów.
WIĘCEJ >25 kwiecień 2018
To nadal główny cel koalicji Niech Żyją! Chcemy, aby w Polsce zaprzestano strzelać do ptaków. To chora tradycja. Niektórzy nazywają ją nawet sportem. Jednak żaden sport nie zakłada śmierci tych, którzy biorą w nim udział. Nie ma żadnych uzasadnionych powodów, aby zabijać w Polsce dzikie ptaki.
WIĘCEJ >25 kwiecień 2018
Noc Sów 2018 – 252 wydarzenia i 12 000 uczestników od Karpat po Pomorze. Kolejny raz pobiliśmy rekord. To dzięki Wam! Przewodnikom i uczestnikom.
WIĘCEJ >12 kwiecień 2018
Niedawno wydał książkę "Sensu sens". Wszyscy o niej pisali i mówili. Między innymi, że jest "uniwersalną receptą dla każdego człowieka, który potrzebuje się zatrzymać”. Dla wielu książka ta stała się receptą na... przeżycie. A to dlatego, że Marek opowiedział w niej jak udało mu się zatrzymać stwardnienie rozsiane. Po swojemu. Szczerze i jednocześnie delikatnie.
WIĘCEJ >23 marzec 2018
Zachęcamy do wsparcia sów i powieszenia budki lęgowej dla Puszczyka lub kosza dla Uszatki (Uszatki lubią właśnie kosze). W naszej przestrzeni coraz mniej jest miejsc, gdzie sowy mogą spokojnie wychować młode, dlatego takie domy bardzo im się przydają.
WIĘCEJ >14 marzec 2018
„Rzecz o sowach” Leigh Calvez, porywająca i osobista opowieść o spotkaniu z jednymi z najbardziej skrytych stworzeń na świecie, w księgarniach od 14 marca.
WIĘCEJ >09 marzec 2018
Zaprzyjaźniona z Ptakami Polskimi organizacja Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na wiosenny zjazd!
WIĘCEJ >05 marzec 2018
Nadal możesz zostać Przewodnikiem i Uczestnikiem Nocy Sów 2018! Przedłużyliśmy zgłoszenia do 23 marca. Zorganizuj własne lub dołącz do jednego z ponad 200 wydarzeń!
WIĘCEJ >02 luty 2018
2 lutego to Światowy Dzień Mokradeł. W tym roku świętujemy pod hasłem: Mokradła dla zrównoważonej przyszłości miast.
WIĘCEJ >19 styczeń 2018
Zapraszamy na Noc Sów 2018! To jedyna taka noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.
WIĘCEJ >06 grudzień 2017
Czy ptaki robią coś dla zabawy? „Zaobserwowano, jak rosyjskie kruki zjeżdżają z zaśnieżonego dachu na pokrywce od słoika dżemu niczym na sankach. Myśl, że ptaki się bawią, nie jest niemądra” – możemy przeczytać w najnowszej książce Adama Nicolsona „Krzyk morskich ptaków”.
WIĘCEJ >10 październik 2017
Jedyne w Polsce Targi Ornitologiczne, na których nie tylko będzie można obejrzeć sprzęt do obserwacji, ale również wysłuchać wystąpień członków Komisji Faunistycznej o rozpoznawaniu ptaków.
WIĘCEJ >29 wrzesień 2017
Czas na ogłoszenie wyników Gry Terenowej: Ptasi Tropiciele
WIĘCEJ >28 wrzesień 2017
150 budek lęgowych wzbogaciło ptasi rynek mieszkaniowy. Wiosną w tych budkach zamieszkają ptasie rodziny.
WIĘCEJ >27 wrzesień 2017
Zapraszamy do konkursu „Gospodarstwo przyjazne Przyrodzie”. Zrób zdjęcia i opisz swoje gospodarstwo, prześlij do nas. Na zgłoszenia czekamy do 27 października.
WIĘCEJ >29 sierpień 2017
Stowarzyszenie Ptaki Polskie patronuje dystrybucji tego ptasiego filmu. Pingwin jaki jest każdy widzi. I chociaż na świecie żyje dzisiaj ok. 20 różnych gatunków, nikt spotykając pingwina nie będzie mieć wątpliwości, że to właśnie jeden z nich!
WIĘCEJ >17 sierpień 2017
Niektóre ptaki zostają z nami na zimę, niektóre odlatują.
WIĘCEJ >11 sierpień 2017
Ptaki i nietoperze są naszymi sąsiadami. Mieszkają w naszym pobliżu, choć często o tym nie wiemy.
WIĘCEJ >21 lipiec 2017
Stowarzyszenie Ptaki Polskie podpisało apel organizacji przyrodniczych w sprawie niezależnych sądów.
WIĘCEJ >12 lipiec 2017
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Ogród na pTAK!"
WIĘCEJ >05 lipiec 2017
W ramach projektu „Orlen dla Orłów” nie tylko wspieramy leczenie i rehabilitację ptaków, które trafiają do Ośrodków na terenie całej Polski, ale też przybliżamy zwyczaje krajowych orłów.
WIĘCEJ >31 maj 2017
W czwartek, pierwszego czerwca 2017 roku, o godzinie 14., na cmentarzu w Trzciannem pożegnaliśmy Joannę Wierzbicką, która zmarła 15 maja.
WIĘCEJ >26 kwiecień 2017
Jesteśmy partnerem polskiej dystrybucji filmu "Riko prawie bocian! Dołącz do stada przesympatycznych ptaszków i podróżuj wraz z nimi – na skrzydłach, autobusem, pociągiem i łodzią – ku wielkiej przygodzie. Oto zdumiewająca historia wróbla adoptowanego przez bociany, który wbrew rozmiarom, zakazom i naturze postanowił dolecieć do samego serca Afryki. Humor, rozrywka, ptasie trele i świeżo upierzona ferajna w kinach od 5 maja!
WIĘCEJ >24 styczeń 2017
Orzeł - silny, dumny, niezależny. Nasi przodkowie wpisali go w godło. Królowie bili go na monetach. Chcieli, żeby Polska i Polacy byli, tacy jak te majestatyczne ptaki.
WIĘCEJ >23 styczeń 2017
Uwielbiasz robić zdjęcia w otoczeniu przyrody? Zwierzęta chętnie pozują do Twojego obiektywu? Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym Przyroda Ojczysta 2017, organizowanym już po raz ósmy przez portal ekologiczny Ekologia.pl.
WIĘCEJ >18 październik 2016
Jedna kobieta, 7000 km, 11 krajów.
WIĘCEJ >30 wrzesień 2016
Jedna kobieta, 7000 km, 11 krajów, czyli Flight of the Swans
WIĘCEJ >29 wrzesień 2016
Od dzisiaj VITAY wspiera akcję „ORLEN dla Orłów”, co oznacza, że Klienci ORLEN-u uczestniczący w programie VITAY, mogą oddać swoje punkty VITAY na ochronę i leczenie orłów!
WIĘCEJ >28 wrzesień 2016
W ramach projektu „Budki dla ptaków EKO-MIASTO” powiesiliśmy w Ursusie drużynowo 50 budek dla ptaków (w sumie w Ursusie zamontujemy 150 budek!), rozstawiliśmy 4 stanowiska edukacyjne: do malowania, kolorowania, zadań specjalnych (tworzenia map) / do impregnowania i numerowania budek / do skręcania budek / pokazowe do opowiadania o budkach, karmnikach, ptakach....
WIĘCEJ >23 wrzesień 2016
Będziemy zaglądać do budek lęgowych i zastanawiać się dlaczego są zbudowane tak, a nie inaczej. Będziemy skręcać budki najprawdziwszymi wiertarkami, a potem zamontujemy je na drzewach!
WIĘCEJ >17 wrzesień 2016
Warszawa na pTAK!
WIĘCEJ >12 wrzesień 2016
10 września na Bagnie Ławki - choć z ostrymi narzędziami, Sianokosy odbyły się bezkrwawo, w aurze jak najbardziej pokojowej - dla ludzi i dla przyrody!
WIĘCEJ >31 sierpień 2016
Przybywajcie na Biebrzańskie Sianokosy! To już 10 września! Ptaki Polskie też będą kosiły mokradła, biele, bachorze, czahary, bagniska, grzęzawice, mokradliny, topieliska, sapowiska, trzęsawiska....i jak je tam tylko dawniej zwano!
WIĘCEJ >25 lipiec 2016
Wciąż można spotkać podloty - choćby wydawały się samotne - nie ruszamy ich! Najpewniej są pod czujnym okiem rodziców!
WIĘCEJ >18 lipiec 2016
Ziają z gorąca dosłownie. I potrzebują wody. A tej w miastach jak na lekarstwo.
WIĘCEJ >28 czerwiec 2016
Kampania na Bądź na pTAK! dobiega końca. Zrobiliśmy naprawdę dużo i jesteśmy z tego dumni!
WIĘCEJ >20 czerwiec 2016
Ptaki Polskie na Święcie Herbaty w Cieszynie! Dołączajcie - zapraszamy!
WIĘCEJ >16 czerwiec 2016
To największa cykliczna impreza przyrodnicza na wschodnim Mazowszu. Ptaki Polskie udostępniły materiały edukacyjne i promocyjne na pTAK!
WIĘCEJ >13 czerwiec 2016
Sąsiedzi na pTAK? Tak! A już na pewno na warszawskim osiedlu Hubertus, o czym przekonała się Koordynatorka akcji Szkoła na pTAK!
WIĘCEJ >07 czerwiec 2016
Czyli o Botanice na pTAK! z Ptakami Polskimi w Poznaniu.
WIĘCEJ >30 kwiecień 2016
SP nr 21 w Krakowie ma się czym pochwalić.
WIĘCEJ >20 kwiecień 2016
Od 20 do 22 maja w Goniądzu, nad Biebrzą.
WIĘCEJ >10 kwiecień 2016
Zapraszamy na konferencję Komunikacja dla Przyrody!
WIĘCEJ >19 marzec 2016
Tak oto brzmiała entuzjastyczna wypowiedź Pawła Sidło, który poprowadził kolejną Noc Sów, tym razem w Przywidzu w Zielonej Bramie.
WIĘCEJ >18 marzec 2016
... potem jak wracaliśmy do domu, to jeszcze z lasu dochodziły głosy dwóch puszczyków.
WIĘCEJ >17 marzec 2016
Oto relacja Z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
WIĘCEJ >15 marzec 2016
Noc Sów w SP nr 1 w Rydułtowach obfitowała w takie atrakcje, że uczniowie na chwilę przestawili się na nocny, czyli sowi tryb życia...
WIĘCEJ >04 styczeń 2016
Pomóż nam rozwinąć edukację przyrodniczą w Polsce!
WIĘCEJ >22 listopad 2015
Zagłosujcie na ptaki! Zagłosujcie na ptaki! Zagłosujcie na ptaki! Zagłosujcie na ptaki!
WIĘCEJ >07 październik 2015
Obowiązkowy punkt w jesiennym kalendarzu miłośników ptaków!
WIĘCEJ >23 wrzesień 2015
Zastanawialiśmy się nad tym podczas Gdańskiego EkoPikniku!
WIĘCEJ >07 wrzesień 2015
Ptaki Polskie też tam będą - zapraszamy!
WIĘCEJ >25 sierpień 2015
Piękna Czapla Biała, ukryty Bąk, czy przystojny Cietrzew…
WIĘCEJ >05 czerwiec 2015
Widziałeś, pamiętasz, gdzie rosną PIĘKNE drzewa? Pokaż je nam i innym miłośnikom przyrody. Niech wszyscy zobaczą, jakie są niezwykłe. Weź udział w naszym konkursie fotograficznym! Wybieramy Najpiękniejsze Polskie Drzewo.
WIĘCEJ >28 maj 2015
Działamy medialnie, ogólnopolsko i lokalnie. Jesteśmy w dużych miastach, jak i w niewielkich miejscowościach na końcu Polski. Wszędzie tam, gdzie przyroda ma znaczenie, gdzie warto przybliżyć ją innym. Jednym z kolejnych takich miejsc, w którym się pojawiliśmy, był Radzionków.
WIĘCEJ >15 maj 2015
Artysta dołączył dzisiaj do akcji NIE BĘDZIE PTAKÓW, NIE BĘDZIE ŚPIEWANIA.
WIĘCEJ >14 maj 2015
Po godle została tylko pusta ramka...
WIĘCEJ >12 maj 2015
Andrzej Krzywy przerywa koncert i schodzi ze sceny! Śpiewania odmawiają także Czesław Mozil oraz Urszula.
WIĘCEJ >08 maj 2015
Wystawa Ptak też Człowiek! ciągle trwa. Możecie oglądać ją w Złotych Tarasach w Warszawie jeszcze do 17 maja.
WIĘCEJ >08 maj 2015
"Rozległe tereny wodne i bagienne doliny Biebrzy stwarzają optymalne warunki do bytowania wielu gatunków ptaków. Do najcenniejszych należą: bąk, bocian czarny, liczne kaczkowate, orlik krzykliwy, orlik grubodzioby...". Takie stwierdzenie zawarły władze gminy Nowy Dwór w "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy ".
WIĘCEJ >07 maj 2015
Wspólnie z Akcją Bałtycką zapraszamy już po raz trzeci na obchody Światowego Dnia Ptaków Wędrownych (World Migratory Bird Day). Spotykamy się w dniach 9-10 maja 2015 na Półwyspie Helskim.
WIĘCEJ >12 kwiecień 2015
Nie tym razem....
WIĘCEJ >10 marzec 2015
Nad Biebrzą pełnia wiosny pojawia się wraz z kluczami gęsi. To one sprawiają, że zimowa cisza odchodzi w niepamięć...
WIĘCEJ >18 grudzień 2014
Wspólnie z Polskim Radiem zapraszamy Was na wyjątkowy reportaż.
WIĘCEJ >13 listopad 2014
Kolejne ważne wydarzenie w kalendarzu na pTAK!, szczególnie dla miłośników fotografii przyrodniczej!
WIĘCEJ >11 listopad 2014
Przekazujemy Wam wyjątkowy plakat: Ptaki Rzadkie i Ginące.
WIĘCEJ >04 listopad 2014
Kampania Bądź na pTAK rusza w przestrzeń medialną....
WIĘCEJ >29 październik 2014
Zapraszamy do listopadowych wydarzeń i publikacji - a tych mnóstwo w Kampanii Bądź na pTAK!
WIĘCEJ >29 październik 2014
Już wkrótce w całej Polsce działać będa Liderzy i Edukatorzy Ptaków Polskich!
WIĘCEJ >28 październik 2014
W poniedziałek w Radiowej Trójce mogliśmy wysłuchać reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej pt. "Dopóki jeszcze żyją".
WIĘCEJ >27 październik 2014
27 października o godzinie 18.15 w radiowej Trójce wyemitowany zostanie reportaż w ramach Kampanii Bądź na pTAK!
WIĘCEJ >01 wrzesień 2014
1 września łączymy się z całym światem upamiętniając ostatnią z Gołębi Wędrownych – Marthę. Właśnie dzisiaj mija 100 lat od jej śmierci.
WIĘCEJ >27 sierpień 2014
Kampania Bądź na pTAK! na XII Festynie Organizacji Pozarządowych.
WIĘCEJ >17 sierpień 2014
Biebrzański Park Narodowy i Gmina Trzcianne organizują już po raz trzynasty Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”.
WIĘCEJ >15 sierpień 2014
20., jubileuszowy Przystanek Woodstock (31.07-2.08.2014), już za nami. Po raz kolejny moc, zabawa i oczywiście ptaki. Ptaki Polskie, a z nami te Rzadkie i Ginące.
WIĘCEJ >22 lipiec 2014
19 i 20 lipca w Parku Oliwskim w Gdańsku odbyła się 8 edycja PARKOWANIA
WIĘCEJ >