Jestem na pTAK!

Fot. Urszula Guja, Noc Sów 2017 w Chełmku

Baśniowa „Noc Sów” w Chełmku

Ta noc miała wyjątkowo baśniowo-tajemniczy charakter...

Noc z 31 marca na 1 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej MOKSiR w Chełmku miała baśniowo-tajemniczy charakter. Wszystko za sprawą programu, który organizatorzy zaproponowali uczestnikom akcji – dzieciom w wieku 7 – 12 lat.

„Noc z Andersenem”, corocznie odbywająca się w bibliotece, została wzbogacona o prawie dwugodzinne spotkanie z sowami, które prowadziła Urszula Guja przy pomocy asystentów: Pauli i Bartka – uczniów piątej klasy, działających też w grupie przyjaciół zwierząt „Anioły ze szkoły”.

Uczestnicy poznali różnorodność sów, występujących w Polsce, przyjrzeli się ich charakterystycznym cechom, słuchali głosów i w konkursowych zmaganiach rozpoznawali je, uczyli się rysować ptaki a na koniec obejrzeli film o życiu i obyczajach sów.
Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie i to dzięki otrzymanym materiałom możliwe było przeprowadzenie interesujących zajęć.

To pierwsze takie przedsięwzięcie w Chełmku, które odtąd wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. Już dziś możemy zaprosić na przyszły rok – oferta z pewnością będzie wzbogacona i rozpropagowana, gdyż cieszyła się sporym zainteresowaniem, co zresztą widać na zdjęciach :)

 

Galeria

Fot. Urszula Guja, Noc Sów 2017  w Chełmku

Autor: Aleksandra Guja