Jestem na pTAK!

fot. Franek Mazur

Czy udało nam się odpowiedzieć na pytanie?

Dlaczego nie obchodzą nas Jaskółki?

Dyskutowało o tym podczas ostatniej konferencji Komunikacja dla Przyrody (28.04.2016) ponad sto osób; uczestników oraz zaproszonych gości i ekspertów.

Adam Wajrak uważa, że generalnie nie jest źle: obchodzą nas Jaskółki i cała nasza Przyroda. Wlał w nas sporo nadziei. A rzadki to już gatunek w naszej branży. Dziękujemy Adamie!


Jacek Bożek (Klub Gaja) zdeklarował się jako umiarkowany pesymista, chociaż forma w jakiej to uczynił już umiarkowana nie była. Zrobił to z właściwą sobie pasją, kolorem i zacięciem!

 

Wiedzą i doświadczeniem w zakresie komunikowania na rzecz przyrody podzieliły się z nami m.in. Anna Pikus z Lasów Państwowych i Dorota Zielińska ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków (STOP).

 

Sztuki kampanii społecznych uczył nas, a przede wszystkim inspirował(!) Rafał Lampasiak z agencji kreatywnej Walk. Mamy nadzieję, że nie mniejszą moc pobudzania wyobraźni przyszłych Kampanierów Przyrody miały też opisane przez nas działania podejmowane przez znaną, brytyjską organizację Wildfowl & Wetlands Trust (WWT).

 

Całość dyskusji na język i możliwości mediów przekładały prowadząca konferencję Aleksandra Sobczak z Gazety Wyborczej oraz redaktor Ewa Podolska z Radia TOK FM i Beata Jewiarza z Radia dla Ciebie, która zdalnie włączyła do naszych rozmów ośmiu innych, znanych dziennikarzy z ogólnopolskich mediów. (polecamy materiał filmowy – TUTAJ)

 

Na konferencji i w panelu dyskusyjnym pojawił się też gość specjalny, Ambasadorka naszej kampanii oraz idei komunikacji dla Przyrody – Ania Rusowicz. Jak zawsze na pTAK!

 

Czy odpowiedzieliśmy na tytułowe pytanie? Czy wiemy już jak mówić o Przyrodzie, aby zainteresować media i zaangażować ludzi? Prawdopodobnie jedna konferencja to za mało aby wyczerpać ten temat. W gruncie rzeczy nie taki też był nasz cel. Przede wszystkim chcieliśmy doprowadzić do spotkania i wymiany wielu ludzi, doświadczeń wizji i pomysłów. Raczej otworzyć sprawę niż ją zamknąć. Sprowokować. Zainspirować.

 

Po konferencji, odbył się uroczysty wernisaż kolejnej wystawy, pt. Migranci.
Wydarzenie uświetnił koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. 

 

Jedna z Uczestniczek konferencji napisała do nas po wydarzeniu:  „nie zaprzestawajcie swoich działań”.
Obiecujemy!

 

Wszystkim Uczestnikom, Gościom i Ekspertom, a szczególnie zespołowi z Gazety Wyborczej za pomoc w organizacji konferencji – dziękujemy!

 

Niech ptaki będą z Wami!

 

Autor: Jacek Karczewski

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Zielona Szkoła na biebrzańskich bagnach

Zielona Szkoła na biebrzańskich bagnach

05 czerwiec 2015

Bagno wciąga, nie tylko dosłownie... O tym wiedzą nawet najmłodsi. A skąd? Mieli okazję przekonać się osobiście podczas Zielonej Szkoły w samym sercu Doliny Biebrzy, którą zorganizowaliśmy pod koniec maja.

WIĘCEJ >
Przetarg na usprzętowienie Zlotu KPP

Przetarg na usprzętowienie Zlotu KPP

16 kwiecień 2012

Goniądz: Usługa w zakresie zapewnienia i obsługi nagłośnienia oraz infrastruktury technicznej na Zlocie Klubu Ptaków Polskich w Goniądzu w ramach projektu Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >
Na co komu komar?

Na co komu komar?

25 maj 2015

Czyli Światowy Dzień Bioróżnorodności.

WIĘCEJ >