Co i jak notować podczas obserwacji
Przede wszystkim musimy zapisać nazwę i liczbę zwierząt, które obserwowaliśmy. Jeśli nie znamy nazwy zwierzęcia, to najlepiej przyjrzeć mu się dokładnie i wynotować wszystkie cechy jego wyglądu – wielkość, kolor, sposób poruszania się i inne zachowania. Dobrze jest też zrobić rysunek, zaznaczając najważniejsze cechy. Rysunek nie musi być wielkim dziełem sztuki – ma pomóc nam w rozpoznaniu widzianego gatunku. Jeśli mamy możliwość zrobienia zdjęcia, to z pewnością sporo nam ono ułatwi. Możemy później porównać nasz opis (rysunek, zdjęcie) z opisem w przewodnikach bądź zapytać kogoś znającego zwierzęta.
W notesie trzeba też zapisać:
Dzięki zapisywaniu najważniejszych informacji zyskamy pewność, że nasze obserwacje nie zostaną zapomniane. W razie potrzeby, będziemy mogli też do nich wrócić, by przypomnieć sobie szczegóły wyglądu czy zachowania jakiegoś zwierzęcia. Nie ma na co czekać, długopisy w dłoń i do dzieła!
Autor: Brak
Źródło: Brak
13 październik 2014
Goniądz: Usługę w zakresie druku, wydania i promocji insertu o tematyce przyrodniczej oraz na przeprowadzenie dwóch 4 tygodniowych konkursów fotograficznych o tematyce przyrodniczej wraz z ich promocją w dzienniku ogólnopolskim o charakterze opiniotwórczym Numer ogłoszenia: 338334 - 2014; data zamieszczenia: 13.10.2014
WIĘCEJ >05 październik 2010
Wysokie drzewo, z długimi igłami zamiast liści i do tego gubiące okrągłe szyszki, czy wiesz o jakim drzewie mowa? No oczywiście jest to sosna!
WIĘCEJ >17 luty 2011
Jeden z największych żurawi na świecie. Symbol wierności, szczęścia i długowieczności. Ptak monumentalny, niezwykły, piękny, elegancki.
WIĘCEJ >