Jestem na pTAK!

Filmy z Festiwalu Braci Wagów w Goniądzu

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie filmowe w naszym Centrum Orlikowym w Goniądzu. Tym razem wspólnie obejrzymy najlepsze filmy przyrodnicze nagradzane i wyróżniane na Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów.

Festiwal ten organizowany jest w województwie podlaskim co dwa lata. Trzykrotnie miał miejsce podczas wiosennego przelotu ptaków znad Atlantyku ku syberyjskiej tundrze. Pierwsze dwie edycje odbyły się w latach 2000 i 2002 w Wiźnie nad Narwią, trzecia w Goniądzu nad Biebrzą, a czwarta w Rajgrodzie i Kozłówce. Dwie ostatnie edycje Festiwalu miały miejsce w Tykocinie.

 

Inicjatorami tego niezwykłego wydarzenia są Joanna Wierzbicka - reżyser i ś.p. Maciej Faflak - scenarzysta.

 

Podczas ostatniej, VI edycji prezentowanych było 27 filmów z Niemiec, 13 z Polski, 6 z Austrii, 4 z Węgier, pojedyncze m.in. z Indii, Japonii, Stanów Zjednoczonych. W sumie do obejrzenia było ponad 70 różnych obrazów z całego świata.

 

Niektóre z nich, jak również filmy z wcześniejszych edycji, będziemy mogli wspólnie obejrzeć już w najbliższy piątek (11.01) o godz. 18:00 w naszym Centrum Orlikowym w Goniądzu, przy ul. Dolistowskiej 21.

 

Zapraszamy!

Galeria

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Fot. Marcin Siuchno

Powiązane artykuły

Marzec z Nocą Sów!

Marzec z Nocą Sów!

02 marzec 2016

Ten miesiąc zdominowały Sowy...

WIĘCEJ >
Szkoła na pTak

Szkoła na pTak

05 październik 2010

Zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły, uczniów i nauczycieli do wspólnej pracy i zabawy w ramach Akcji Szkoła na pTAK!

WIĘCEJ >
Krukowate w miejskich

Krukowate w miejskich "noclegowniach"

08 luty 2013

Latem widujemy je rzadko. Mijamy, gdy w parach bądź grupkach kroczą po trawnikach zaglądając pod każdą kępkę. Jesienią robi się ich jakby więcej w miastach. Już w sporych stadach okupują trawniki, sterty liści pod dębami i orzechami. Zimą

WIĘCEJ >