Jestem na pTAK!

Filmy z Festiwalu Braci Wagów w Goniądzu

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie filmowe w naszym Centrum Orlikowym w Goniądzu. Tym razem wspólnie obejrzymy najlepsze filmy przyrodnicze nagradzane i wyróżniane na Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów.

Festiwal ten organizowany jest w województwie podlaskim co dwa lata. Trzykrotnie miał miejsce podczas wiosennego przelotu ptaków znad Atlantyku ku syberyjskiej tundrze. Pierwsze dwie edycje odbyły się w latach 2000 i 2002 w Wiźnie nad Narwią, trzecia w Goniądzu nad Biebrzą, a czwarta w Rajgrodzie i Kozłówce. Dwie ostatnie edycje Festiwalu miały miejsce w Tykocinie.

 

Inicjatorami tego niezwykłego wydarzenia są Joanna Wierzbicka - reżyser i ś.p. Maciej Faflak - scenarzysta.

 

Podczas ostatniej, VI edycji prezentowanych było 27 filmów z Niemiec, 13 z Polski, 6 z Austrii, 4 z Węgier, pojedyncze m.in. z Indii, Japonii, Stanów Zjednoczonych. W sumie do obejrzenia było ponad 70 różnych obrazów z całego świata.

 

Niektóre z nich, jak również filmy z wcześniejszych edycji, będziemy mogli wspólnie obejrzeć już w najbliższy piątek (11.01) o godz. 18:00 w naszym Centrum Orlikowym w Goniądzu, przy ul. Dolistowskiej 21.

 

Zapraszamy!

Galeria

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Fot. Marcin Siuchno

Powiązane artykuły

Trzęsidupka

Trzęsidupka

21 lipiec 2015

Dlaczego pliszki cały czas machają ogonem?

WIĘCEJ >
Listopad

Listopad

06 listopad 2012

Listopad, choć może już wtedy padać śnieg to wciąż jesień. Późna jesień.

WIĘCEJ >
Wizje Natury 2014

Wizje Natury 2014

13 listopad 2014

Kolejne ważne wydarzenie w kalendarzu na pTAK!, szczególnie dla miłośników fotografii przyrodniczej!

WIĘCEJ >