Jak pomóc?

JiM Śmieci Przykładem

Zaprzyjaźniona Fundacja Pomocy Dzieciom Jaś i Małgosia zorganizowała wyjątkową akcję dla dzieci - jako przykład ciekawych działań edukacyjnych, którym chcemy się z Wami podzielić.

Podopieczni Centrum Terapii JiM uczyli się, jak segregować odpady, wybrali się też na wycieczkę do Miejskiej Sortowni Odpadów, żeby zobaczyć, co się stanie ze śmieciami, które sami posegregowali. Tam dowiedzieli się, dlaczego sortowanie odpadków ma sens, czemu przyroda bardziej lubi śmieci „poukładane” – niepomieszane, z których wiele może trafić znów do fabryk jako surowce.

 

Pretekstem do ogłoszenia akcji „Śmiecimy przykładem” jest zmiana przepisów, dotyczących odbierania i sortowania odpadów, które zaczną obowiązywać 1 lipca – mówi Tomasz Michałowicz, z-ca prezesa Fundacji JiM, przy której działa Centrum Terapii. – Chcemy, by nasi podopieczni nie tylko umieli sortować odpady, ale także wiedzieli, dlaczego warto to robić.

 

Podczas edukacyjnej zabawy w Centrum Terapii dzieci same sortowały śmieci, wrzucały je do właściwych pojemników, a następnie załadowały je do czekającej przed budynkiem centrum śmieciarki. Jak prawidłowo pozbywać się papierków, butelek, plastikowych opakowań i innych odpadków opowiadał wszystkim pluszowy Jimmy – specjalnie zaproszony na „śmieciowe manewry” specjalista ds. sortowania śmieci. W każdej sali w Centrum Terapii stanęły już kolorowe, specjalnie oznakowane kosze do segregowania śmieci.

 

W zorganizowaniu tej akcji edukacyjnej pomogło Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Łodzi. Firma zaprosiła dzieci do zwiedzenia sortowni odpadów, a po śmieci, posortowane przez podopiecznych centrum przysłała kolorową śmieciarkę. Dzieci pojechały za nią do sortowni, by tam obejrzeć, co się robi z odpadkami, które tu trafiają.

 

- To bardzo ciekawa akcja. Z przyjemnością pomogliśmy w jej przygotowaniu, bo bardzo nam zależy na tym, by coraz więcej osób segregowało śmieci i robiło to z przekonania. Tutaj działamy pewnym sensie z podwójną siłą, bo jeśli przekonamy do segregowania odpadów dzieci, one będą namawiać do tego rodziców – mówi Artur Augustyn, prezes łódzkiego MPO.

 

Zarówno Centrum Terapii, jak i MPO zapowiadają kontynuowanie współpracy przy organizowaniu innych akcji, dotyczących gospodarowania odpadami.

 

Centrum Terapii prowadzi Fundacja JiM, która niesie pomoc dzieciom z autyzmem, ich rodzicom i opiekunom, szkoli nauczycieli i terapeutów z całej Polski. Pod opieką Centrum Terapii jest blisko 1000 dzieci i ich rodzin.

Autor: Fundacja Pomocy Dzieciom JiM

Źródło: Fundacja Pomocy Dzieciom JiM

Powiązane artykuły

Przetarg na promocję Zlotu Ptaków Polskich 2014

Przetarg na promocję Zlotu Ptaków Polskich 2014

13 maj 2014

Goniądz: Usługa w zakresie promocji zlotu Ptaków Polskich. Numer ogłoszenia: 161362 - 2014; data zamieszczenia: 13.05.2014

WIĘCEJ >
Przetarg na usługę cateringową podczas Zlotu Ptaków Polskich

Przetarg na usługę cateringową podczas Zlotu Ptaków Polskich

04 czerwiec 2014

Goniądz: Usługa w zakresie zapewnienia cateringu na zlot Ptaków Polskich w roku 2014 Numer ogłoszenia: 187524 - 2014; data zamieszczenia: 03.06.2014

WIĘCEJ >
Zagłosujcie na naszych Ambasadorów!

Zagłosujcie na naszych Ambasadorów!

22 listopad 2015

Zagłosujcie na ptaki! Zagłosujcie na ptaki! Zagłosujcie na ptaki! Zagłosujcie na ptaki!

WIĘCEJ >