Jestem na pTAK!

Klub Ptaków Polskich

Klub Ptaków Polskich jest otwartym i dobrowolnym zrzeszeniem osób noszących nazwiska wywodzące się ze świata przyrody.

Klub ma charakter integracyjno-edukacyjny i ma za zadanie służyć popularyzacji idei Ochrony Przyrody i Bioróżnorodności. Klub powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Ptaki Polskie przy okazji wdrożenia ogólnopolskiej kampanii społecznej Bądź na pTAK!

 

Założeniem Klubu Ptaków Polskich jest przybliżenie ludziom życia ptaków, ich zwyczajów i nawyków oraz uwrażliwienie na piękno i bogactwo otaczającego nas świata przyrody. Jego ideą jest również ukazanie możliwości i sposobów zaangażowania się człowieka w ochronę poszczególnych gatunków. W ramach Klubu pragniemy zrzeszyć jak największą liczbę osób, w tym również całych rodzin, którym życie jak i los zwierząt, a w głównej mierze ptaków, są szczególnie bliskie.

 

Do członkostwa w Klubie zapraszamy w szczególności osoby, które swoje nazwiska zawdzięczają ptakom (np. Bocian, Wróblewski, Czajkowski), innym zwierzętom (np. Wilkowski, Bobrowski, Zając) i szeroko pojętej ‘bioróżnorodności’ (np. Dąbrowski, Kwiatkowski, Lipowski) oraz wszystkich ludzi na pTAK!, którzy pragną do Klubu przynależeć nie tylko z pochodzenia, ale i z wyboru - z  czystego zamiłowania do przyrody i troski o jej dobro.

 

Rozwijając Klub Ptaków Polskich chcemy między innymi zwrócić ludziom uwagę na pochodzenie ich nazwisk – a przez to ich samych. Dostarczając im wiedzy o nich samych, chcemy również budzić wrażliwość i współodpowiedzialność za inne „rodziny” (nie tylko ptaków), które często przecież nazywają się tak samo.

 

W ramach działalności Klubu Stowarzyszenie Ptaki Polskie realizuje Zlot Klubu Ptaków Polskich - cykliczne wydarzenie, którego zamierzeniem jest skupienie Klubowiczów, sympatyków, przyjaciół oraz wszystkich miłośników naszych mniejszych braci.

 

W ramach Zlotu Ptaków Polskich dla uczestników organizowanych jest wiele ciekawych atrakcji, w tym wycieczki terenowe, warsztaty artystyczne i przyrodnicze, spotkania z autorami, prezentacje multimedialne i pokazy filmów o tematyce przyrodniczej. Na zakończenie każdego Zlotu planowany jest happening, przypieczętowujący całe wydarzenie - jak na przykład, mające miejsce podczas pierwszego Zlotu, tradycyjne ułożenie ogromnego obrazu bociana z ludzi - i możliwe pobicie Rekordu Guinnessa.

 

Szczegółowe informacje na temat warunków i korzyści płynących z członkostwa w Klubie znajdą Państwo w zakładce Członkostwo w Klubie.

 

Zapraszamy do przyłączenia się do Klubu Ptaków Polskich i bycie na pTAK!

Galeria

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Dzień z życia gawrona

Dzień z życia gawrona

03 grudzień 2013

Wyobraźmy sobie, że śnimy, a w naszym śnie zaczynamy swój normalny dzień. Jednak wcale nie jemy śniadania przy stole, nie myjemy zębów i nie idziemy do szkoły. Dlaczego? Bo w naszym śnie jesteśmy gawronem. Jesteśmy dużym ptakiem, którego du

WIĘCEJ >
Akcja Siemianówka akcją na pTAK!

Akcja Siemianówka akcją na pTAK!

30 sierpień 2012

Akcja Siemianówka to coroczne wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Biologów. Co roku od połowy lipca do końca października przyjeżdżają tu pasjonaci. Ornitolodzy, przyrodnicy, ale i Ci, którzy czują potrzebę pomocy w ochronie i badaniu p

WIĘCEJ >
Nieumiarkowanie

Nieumiarkowanie

20 październik 2010

Trudno jest być drzewem w Polsce. Wszyscy wiemy(?), że liście drzew i krzewów pochłaniają z powietrza zabójczy dla nas dwutlenek węgla i przerabiają go na życiodajny tlen w procesie fotosyntezy.

WIĘCEJ >