Jestem na pTAK!

Klub Ptaków Polskich

Klub Ptaków Polskich jest otwartym i dobrowolnym zrzeszeniem osób noszących nazwiska wywodzące się ze świata przyrody.

Klub ma charakter integracyjno-edukacyjny i ma za zadanie służyć popularyzacji idei Ochrony Przyrody i Bioróżnorodności. Klub powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Ptaki Polskie przy okazji wdrożenia ogólnopolskiej kampanii społecznej Bądź na pTAK!

 

Założeniem Klubu Ptaków Polskich jest przybliżenie ludziom życia ptaków, ich zwyczajów i nawyków oraz uwrażliwienie na piękno i bogactwo otaczającego nas świata przyrody. Jego ideą jest również ukazanie możliwości i sposobów zaangażowania się człowieka w ochronę poszczególnych gatunków. W ramach Klubu pragniemy zrzeszyć jak największą liczbę osób, w tym również całych rodzin, którym życie jak i los zwierząt, a w głównej mierze ptaków, są szczególnie bliskie.

 

Do członkostwa w Klubie zapraszamy w szczególności osoby, które swoje nazwiska zawdzięczają ptakom (np. Bocian, Wróblewski, Czajkowski), innym zwierzętom (np. Wilkowski, Bobrowski, Zając) i szeroko pojętej ‘bioróżnorodności’ (np. Dąbrowski, Kwiatkowski, Lipowski) oraz wszystkich ludzi na pTAK!, którzy pragną do Klubu przynależeć nie tylko z pochodzenia, ale i z wyboru - z  czystego zamiłowania do przyrody i troski o jej dobro.

 

Rozwijając Klub Ptaków Polskich chcemy między innymi zwrócić ludziom uwagę na pochodzenie ich nazwisk – a przez to ich samych. Dostarczając im wiedzy o nich samych, chcemy również budzić wrażliwość i współodpowiedzialność za inne „rodziny” (nie tylko ptaków), które często przecież nazywają się tak samo.

 

W ramach działalności Klubu Stowarzyszenie Ptaki Polskie realizuje Zlot Klubu Ptaków Polskich - cykliczne wydarzenie, którego zamierzeniem jest skupienie Klubowiczów, sympatyków, przyjaciół oraz wszystkich miłośników naszych mniejszych braci.

 

W ramach Zlotu Ptaków Polskich dla uczestników organizowanych jest wiele ciekawych atrakcji, w tym wycieczki terenowe, warsztaty artystyczne i przyrodnicze, spotkania z autorami, prezentacje multimedialne i pokazy filmów o tematyce przyrodniczej. Na zakończenie każdego Zlotu planowany jest happening, przypieczętowujący całe wydarzenie - jak na przykład, mające miejsce podczas pierwszego Zlotu, tradycyjne ułożenie ogromnego obrazu bociana z ludzi - i możliwe pobicie Rekordu Guinnessa.

 

Szczegółowe informacje na temat warunków i korzyści płynących z członkostwa w Klubie znajdą Państwo w zakładce Członkostwo w Klubie.

 

Zapraszamy do przyłączenia się do Klubu Ptaków Polskich i bycie na pTAK!

Galeria

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Warszawo!

Warszawo!

10 lipiec 2015

Dziękujemy za głosy!

WIĘCEJ >
Świętokrzyski Park Narodowy

Świętokrzyski Park Narodowy

01 październik 2010

Park powstał w 1950r., natomiast w 1996r. został powiększony o część Pasma Klonowskiego i kompleks leśny Zapusty.

WIĘCEJ >
Zielony Stadion Narodowy

Zielony Stadion Narodowy

03 wrzesień 2013

Obiekt wybudowany na potrzeby Euro 2012 kojarzy się Polkom i Polakom, Warszawiankom i Warszawiakom głównie z imprezami masowymi: sportowymi – mecze piłki nożnej, futbolu amerykańskiego; koncertami gwiazd muzyki rozrywkowej czy wydarzeniami kultur

WIĘCEJ >