Zespół

Magdalena Puczko

Koordynatorka akcji Szkoła na pTAK!

Odpowiada za edukacyjną działalność stowarzyszenia, kontakty z placówkami edukacyjnymi oraz rozwój sieci partnerskiej Szkoła na pTAK! Uczestniczy w opracowywaniu materiałów edukacyjnych, organizuje i prowadzi warszaty, angażuje się w sprawy komunikacyjne. Uwielbia pracować z dziećmi.

Wydział Biologii ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską wykonała w Dolinie  Środkowej Wisły.
Ptaki podziwia. I to nie tylko te latające. Podczas wypraw do Antarktyki prowadziła badania w koloniach lęgowych pingwinów. Na Spitsbergenie obserwowała alczyki.

Zaangażowana w działania edukacyjne i medialne poświęcone przyrodzie. Pracowała m. in. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz w Instytucie Geofizyki PAN w projekcie edukacyjnym EDUSCIENCE. Autorka artykułów popularnonaukowych i materiałów edukacyjnych, współautorka książki oraz albumu poświęconych Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.


Blisko związana z ekipą filmową „Tańczącego z naturą” – jako redaktorka uczestniczy w realizacji kolejnych odcinków, chętnie rusza w teren na nagrania. Poprowadziła serię 20 filmów z cyklu „Wpłyń na wodę”.

Z biura w Warszawie wraca wzdłuż Wisły, nasłuchując ptaków, wypatrując dzików i saren. Mijając miejskie kamienice poszukuje ich ptasich mieszkańców - jerzyków, wróbli, kawek… Jednym z jej celów jest wsparcie mieszkańców miast w przekonaniu, że możemy i powinniśmy pomagać ptakom żyjącym po sąsiedzku.

Lubi sport, słuchanie muzyki – zwłaszcza w wykonaniu jej synów, saksofonisty i trębacza. Z mężem, też polarnikiem, uwielbia delektować się kuchnią indyjską. Cieszą ją teksty napisane pięknym językiem.

E-mail:   magdalena.puczko@ptakipolskie.pl
Telefon: +48 668 614 402