Wydarzenia

Nasze warsztaty „Ptasie wędrówki i ptasie stołówki” pełne są przygód!

Dzieci pod okiem sikory Matyldy odnajdują tajny list, a w nim sekretną wiadomość! Muszą spieszyć na ratunek ptakom!

Przewodniczką podczas warsztatów jest rozszczebiotana maskotka - sikora Matylda! Pod jej czujnymi skrzydłami zastanawiamy się dlaczego ptaki latają i dlaczego są w tej dziedzinie niedoścignione. Dowiadujemy się, jak  ptaki przygotowują się do dalekich wędrówek. Czy robią przegląd techniczny piór?

Oglądamy ptasie pióra, uczymy się o workach powietrznych, eksperymentujemy. Ustawiamy się w klucz i odlatujemy do…Afryki! Czyli tam, gdzie jaskółki, bociany i inni ptasi podróżnicy.

Jednak nie wszystkie ptaki odlatują na zimę – dzieci dowiedzą się, które z najpospolitszych zostają i jak możemy im pomóc przetrwać zimę.
 
Z pomocą sikory Matyldy dzieci znajdują przesyłkę od szpaka Mateusza.  To list! A w nim tajna informacja. Trzeba spieszyć na ratunek ptakom, które wskutek nieodpowiedniego dokarmiania pochorowały się na brzuchy! Trzeba przypomnieć ludziom, czym prawidłowo dokarmiać ptaki, by nie napytać im biedy. To zadanie dla dzieci – tylko jak tego dokonać? Najpierw trzeba samemu się nauczyć.
 
Bawimy się gotowymi karmami ze Sklepu na pTAK!  rekwizytami, obrazkami. Dzieci przygotują smaczne i zdrowe zestawy obiadowe dla ptaków. Utrwalają wiedzę o prawidłowym dokarmianiu skrzydlatych przyjaciół.
 
Zdjęcia z zajęć udostępniło nam Przedszkole Montessori w Otwocku (Niepubliczne Przedszkole Małych Odkrywców). Dziękujemy Wam za wspólną zabawę!

Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Ptaki Polskie!
Kontakt w sprawie warsztatów kliknij tutaj
 

Autor: Magdalena Puczko

Źródło: Ptaki Polskie