Jestem na pTAK!

Puszczyk Uralski, fot. Cezary Korkosz

Noc Sów w mediach

Jedyna, niepowtarzalna, tajemnica … tak bardzo na pTAK! Zapraszamy na jedyna taką noc w Polsce, a przedtem do wysłuchania audycji oraz poczytania o sowach.

Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl. Odbywa się corocznie od 2012 roku w jedną z wiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. 24/25 marca 2018 czeka nas już siódma edycja Nocy Sów. 

Tej nocy w całej Polsce wyruszą nocne wycieczki terenowe, żeby nasłuchiwać i obserwować sowy. W zeszłym roku odbyło się 192 wydarzenia, w których wzięło udział prawie 4000 osób. W tym roku wydarzeń jest jeszcze więcej, obecnie zarejestrowanych jest już ponad 240. Będą to wycieczki terenowe, a także warsztaty, spotkania, pikniki oraz ogniska z opowieściami o ptakach.

Koniec marca do dobra okazja, żeby podejrzeć i posłuchać sów. Trwa sezon godowy sów i są wtedy bardzo aktywne. Oczywiście nie u wszystkich sów jest identycznie. Puszczyki zaczynają lęgi dużo wcześniej.  Może tej nocy uda się zobaczyć Puchacza, Puszczyka Mszarnego, albo spotka nas Sowa Śnieżna? Warto sprawdzić.

Posłuchajcie ciekawostek o sowach i ich odgłosów w Radiu Tok FM, audycji Zielono Mi Ewy Podolskiej
Kliknij tutaj

A także dowiedźcie się dlaczego młode sowy tak śmiesznie ruszają głowami – czy to oznaka upośledzenia? Jedynka Polskiego Radia, audycja Wieczór Odkrywców Krzysztofa Michalskiego
Kliknij tutaj

Poczytajcie, jak sowy to robią, że są bezszelestne na stronach PAP Nauka Polska w artykule Ludwiki Tomali
Kliknij tutaj
 
Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Muza, wydawca książki "Rzecz o sowach" - od 14 marca w księgarniach!

Więcej informacji o Nocy Sów na www.nocsow.pl
 
Pięknej Nocy Sów! Poznaj, pokochaj, pomóż!
 

Galeria

Puszczyk Uralski, fot. Cezary Korkosz