Jestem na pTAK!

Piknik z Naturą w Słońsku

Miesiąc maj minął nam pod znakiem spotkań oraz imprez, w których mieliśmy przyjemność brać udział.

Od początku maja byliśmy m.in. na Zlocie Rzeczpospolitej Ptasiej, Dniu Informacyjnym LIFE+ w Warszawie oraz na II Zlocie Ptaków Polskich w Goniądzu. Podczas tych spotkań przybliżaliśmy wszystkim zainteresowanym zarówno działalność naszej organizacji, jak i poszczególne projekty, jakie realizujemy w Stowarzyszeniu Ptaki Polskie. Zarówno Bądź na pTAK!, Bagna są Dobre! jak i Orlik Ptak Jakich Mało cieszyły się niepomiernie ogromnym zainteresowaniem.

 

Zwieńczeniem obchodów była jedna z największych chyba imprez, jakie miały miejsce w Słońsku - „Pikniku z Naturą”, międzynarodowy event zorganizowany z okazji 20-lecia istnienia instrumentu finansowego LIFE+, który odbył się w Dzień Dziecka, 1 czerwca. Poruszano na nim m.in. tematykę Sieci Natura 2000 (wspólnego systemu obszarów objętych ochroną przyrody), która została utworzona na mocy Dyrektywy siedliskowej, uchwalonej jednomyślnie przez państwa Unii Europejskiej w 1992 roku.

 

Organizatorem spotkania było Ministerstwo Środowiska i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Gospodarzami wydarzenia był Park Narodowy „Ujście Warty” oraz Gmina Słońsk i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Organizatorzy w ramach obchodów przygotowali panel dyskusyjny dotyczący osiągnięć programów Natura2000 oraz LIFE, który odbył się w siedzibie Parku Narodowego „Ujście Warty” w Chyrzynie. W Słońsku natomiast, z okazji Dnia Dziecka odbył się festyn edukacyjny, poruszający tematykę obszarów specjalnej ochrony, skierowany głównie do dzieci i młodzieży.

 

Na biorących udział w „Pikniku z Naturą” czekało wiele atrakcji takich jak quizy, konkursy, układanie "żywego" logo Natura 2000 , warsztaty oraz prezentacje - wszystko premiowane atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, będącymi częścią materiałów służących promocji projektów.

 

Nasze stoisko odwiedziło ponad 2000 osób, w tym około 1000 dzieci. Do wszystkich trafiły nasze foldery, plakaty promocyjne oraz ulotki. Nieustannie przez 8 godzin namiot nasz był obiektem najczęściej odwiedzanym, a szczęśliwcy, którzy wykazali się odpowiednią wiedzą związaną z prowadzonymi przez nas projektami - Bagna Są Dobre!, Orlik Ptak Jakich Mało, a także Bądź na pTAK! - odchodzili z pożądanymi „torbami” projektowymi.

 

Cieszymy się niezmiernie, że udało nam się dotrzeć z informacjami do tak szerokiego grona odbiorców, a instrumentowi LIFE+ z okazji 20 urodzin życzymy jeszcze raz 100 lat!

 

W samym maju gościliśmy już w tylu miejscach, a to dopiero początek sezonu i naszego podróżowania po Polsce. Już niedługo, bo 4-7 lipca, będziecie mogli nas spotkać na Heineken Open’er Festival w Gdyni - w Strefie NGO oczywiście. Zapraszamy serdecznie!

 

Autor: Dawid Kaźmierczak

Źródło: Zdjęcia: Marlena Przybył

Powiązane artykuły

Noc Sów 2016

Noc Sów 2016

22 luty 2016

Jedyna taka noc w Polsce!

WIĘCEJ >
Magurski Park Narodowy

Magurski Park Narodowy

05 październik 2010

Powstał 1995 roku, powierzchnia Parku wynosi 19438,9 ha, z czego pod ochroną ścisłą znajduje się 2407,7 ha, częściową – 16924,7 ha, krajobrazową – 57,0 ha. Powierzchnia otuliny to 22969 ha.

WIĘCEJ >
Muchołówka żałobna.

Muchołówka żałobna.

07 czerwiec 2011

Afrykańczyk, leśnik i bigamista. On - elegancki, modernistyczny, czarno-biały, trochę w stylu New Romantic.

WIĘCEJ >