Jestem na pTAK!

Ptaki Polskie na Narodowym

To hasło, pod którym rozpoczęliśmy współpracę ze spółką PL.2012+ obecnie administrującą Stadion Narodowy w Warszawie. My, jak i nasz partner, wyszliśmy ze słusznego założenia, iż jeśli można zrobić coś pożytecznego, nie warto ogranic

W każdą środę od godziny 8:30 do 14:00 zapraszamy szkoły z Warszawy i nie tylko na trzygodzinne warsztaty ornitologiczne Ptaki Polskie na Narodowym, prowadzone przez doświadczonych ornitologów, którzy z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Zajęcia będą przybliżały gatunki ptaków zamieszkujące najbliższe otoczenie Stadionu Narodowego. Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego ptaków jest tak dużo, poznają ich zwyczaje i biologię, ale również dostaną odpowiedź na pytanie, co im zagraża i jak je chronić. Na zajęciach będą również poruszone wątki mądrego, przyjaznego przyrodzie i człowiekowi urządzania przestrzeni publicznej. Warsztaty będą składały się z dwóch części: prezentacji multimedialnej i zajęć warsztatowych oraz terenowej wycieczki ornitologicznej z zawodowym ornitologiem (z wykorzystaniem sprzętu optycznego) wokół Stadionu Narodowego, połączonej z grą terenową dedykowaną ptakom. Forma i treść warsztatów będzie dostosowana do poziomu nauczania grupy.

 

Zajęcia są bezpłatne! Zarówno Ptaki Polskie jak i Stadion Narodowy udostępniły swe zasoby, pracowników i przestrzeń całkowicie społecznie.

 

Dzięki uprzejmości gospodarzy część teoretyczna zajęć odbywać się będzie w sali konferencyjnej Stadionu, a nasi goście - aby tam dotrzeć – przechodzić będą przez monumentalną płytę stadionu i świetnie usytuowany punkt widokowy, gdzie nastąpi krótka przerwa w zajęciach.

 

Warsztaty dla szkół odbywać się będą do końca roku szkolnego. Natomiast gdy rok szkolny się skończy, projekt ten zostanie otwarty dla wszystkich chętnych. W czasie wakacji będziemy organizować ogólnodostępne wycieczki ornitologiczne, pokazy filmów przyrodniczych i spotkania z fotografami i znanymi przyrodnikami.

 

Więcej informacji dotyczących zajęć oraz rezerwacji warsztatów uzyskać można kontaktując się z naszym edukatorem:

Marcin Siuchno, email: marcin.siuchno@ptakipolskie.pl, tel. 663 747 737.

 

Ponadto grupy, które uczestniczyć będą w projekcie Ptaki Polskie na Narodowym, przed lub po naszych zajęciach będą mogły się wybrać na wycieczkę turystyczną po Stadionie. Możliwość skorzystania z oferty wycieczkowej jest dobrowolna i nie wpływa na harmonogram prowadzonych przez nas warsztatów ornitologicznych. Ze względu na udział w warsztatach, zapis na taką wycieczkę będzie możliwy poza kolejką. Ceny biletów oraz opis poszczególnych typów wycieczek (tras) znajdują się TUTAJ.

 

Kontakt do rezerwacji wycieczek po stronie Stadionu: 

email: zwiedzanie@stadionnarodowy.org.pl, tel. 22 295 95 95 (od wtorku do niedzieli, w godz. 9:30-18:00).

 

Projekt ten to forma otwarcia Stadionu Narodowego na obywateli. Cieszy nas, iż to my – Ptaki Polskie możemy uczestniczyć w tak ciekawym i nietypowym przedsięwzięciu. Zachęcamy Was do przyłączenia się do nas! - bo promocja wiedzy o przyrodzie, ale i edukacja przyrodnicza nie powinny mieć granic. Wszędzie i z każdym można o niej rozmawiać, uczyć i uwrażliwiać na jej potrzeby – nawet na Stadionie...

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej Stadionu Narodowego.

Galeria

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Fot. Marcin Siuchno

Powiązane artykuły

II Międzynarodowa Konferencja

II Międzynarodowa Konferencja

06 czerwiec 2012

nt. Działalności Ośrodków Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Polsce odbędzie się 19-20 czerwca 2012 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

WIĘCEJ >
Bądźmy na pTAK!

Bądźmy na pTAK!

01 maj 2014

Stan naszego środowiska jest sprawą na wszystkich. Wszyscy mamy też wpływ na nasze środowisko. W końcu żyjemy w jednym globalnym ekosystemie.

WIĘCEJ >
pTAK na Heineken Opener Festiwal

pTAK na Heineken Opener Festiwal

24 czerwiec 2011

Nasze Stowarzyszenie dołączy do grona 19 innych organizacji pozarządowych prezentujących swoją pracę i idee.

WIĘCEJ >