Jestem na pTAK!

Ptaki wokół nas - konkurs na pTAK!

"Dzieci nie liczą czasu, toteż wystarcza im go na gruntowne obserwacje". Doskonale wiemy, że dzieci często patrzą także w niebo...

Wykorzystujemy to i wspólnie z portalem Miasto Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem są ptaki widziane oczami dzieci.

 

Jesień to pracowity okres dla polskich ptaków. Jedne migrują, inne pracowicie przygotowują się do zimy. Zapraszamy Dzieci do udziału w konkursie, który zachęci najmłodszych do poznawania trybu życia i zwyczajów różnych gatunków ptaków. Wierzymy, że obserwacje ptaków uwrażliwiają dzieci na ich los.

 

Bohaterami prac mogą być zarówno ptaki, które obserwujecie teraz lub latem obserwowaliście z okien swoich domów, jak i te rzadziej spotykane i odlatujące jesienią, a przecież równie piękne, kolorowe, o ciekawych zwyczajach...

 

Aby dobrze się przygotować, zainspirować i nauczyć więcej o ptakach – można zajrzeć do Ptasich Portretów na naszej stronie.

 

Czekamy na zdjęcia prac plastycznych.

 

Technika dowolna - liczy się pomysłowość, idea, walory artystyczne, uczucie włożone w tworzenie pracy. Nie bez znaczenia pozostaje to, by młodzi ornitolodzy w swych dziełach uwzględnili i zachowali najważniejsze cechy danego gatunku - ubarwienie czy kształt dzioba.

 

Mamy także coś dla najmniejszych artystów! Jeśli rysowanie ptaków jest dla maluchów zbyt trudnym wyzwaniem, możecie przysyłać prace dzieci, które pomalowały, wykleiły czy w dowolny sposób przyozdobiły ptasie kolorowanki Miasta Dzieci. Wystarczy kliknąć w link do kolorowanek, wybrać obrazek i wydrukować. Dalsza procedura bez zmian - opiekun fotografuje kolorową pracę i przysyła za pomocą formularza konkursowego. W kategorii kolorowanek przewidziano osobne nagrody!

 

Jakie nagrody przygotowaliśmy dla uczestników i jak można wziąć udział w konkursie?
Szczegóły na portalu Miasto Dzieci – czytaj więcej.  

Galeria

Miasto Dzieci

Autor: Miasto Dzieci

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Skrzydlaci sąsiedzi w Piasecznie

Skrzydlaci sąsiedzi w Piasecznie

07 maj 2013

Z czym kojarzy Wam się wiosna? Pytanie, a za nim odpowiedzi padające tak gęsto jak krople deszczu podczas pierwszych opadów tejże wiosny. Tak przywitała nas Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie.

WIĘCEJ >
Magurski Park Narodowy

Magurski Park Narodowy

05 październik 2010

Powstał 1995 roku, powierzchnia Parku wynosi 19438,9 ha, z czego pod ochroną ścisłą znajduje się 2407,7 ha, częściową – 16924,7 ha, krajobrazową – 57,0 ha. Powierzchnia otuliny to 22969 ha.

WIĘCEJ >
Bioróżnorodna Remiza dla Ptaków

Bioróżnorodna Remiza dla Ptaków

07 marzec 2011

Akcja Edukacyjna: Najbardziej Bioróżnorodna Remiza dla Ptaków. Regulamin Akcji.

WIĘCEJ >