Jestem na pTAK!

Ptaki wokół nas - konkurs na pTAK!

"Dzieci nie liczą czasu, toteż wystarcza im go na gruntowne obserwacje". Doskonale wiemy, że dzieci często patrzą także w niebo...

Wykorzystujemy to i wspólnie z portalem Miasto Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem są ptaki widziane oczami dzieci.

 

Jesień to pracowity okres dla polskich ptaków. Jedne migrują, inne pracowicie przygotowują się do zimy. Zapraszamy Dzieci do udziału w konkursie, który zachęci najmłodszych do poznawania trybu życia i zwyczajów różnych gatunków ptaków. Wierzymy, że obserwacje ptaków uwrażliwiają dzieci na ich los.

 

Bohaterami prac mogą być zarówno ptaki, które obserwujecie teraz lub latem obserwowaliście z okien swoich domów, jak i te rzadziej spotykane i odlatujące jesienią, a przecież równie piękne, kolorowe, o ciekawych zwyczajach...

 

Aby dobrze się przygotować, zainspirować i nauczyć więcej o ptakach – można zajrzeć do Ptasich Portretów na naszej stronie.

 

Czekamy na zdjęcia prac plastycznych.

 

Technika dowolna - liczy się pomysłowość, idea, walory artystyczne, uczucie włożone w tworzenie pracy. Nie bez znaczenia pozostaje to, by młodzi ornitolodzy w swych dziełach uwzględnili i zachowali najważniejsze cechy danego gatunku - ubarwienie czy kształt dzioba.

 

Mamy także coś dla najmniejszych artystów! Jeśli rysowanie ptaków jest dla maluchów zbyt trudnym wyzwaniem, możecie przysyłać prace dzieci, które pomalowały, wykleiły czy w dowolny sposób przyozdobiły ptasie kolorowanki Miasta Dzieci. Wystarczy kliknąć w link do kolorowanek, wybrać obrazek i wydrukować. Dalsza procedura bez zmian - opiekun fotografuje kolorową pracę i przysyła za pomocą formularza konkursowego. W kategorii kolorowanek przewidziano osobne nagrody!

 

Jakie nagrody przygotowaliśmy dla uczestników i jak można wziąć udział w konkursie?
Szczegóły na portalu Miasto Dzieci – czytaj więcej.  

Galeria

Miasto Dzieci

Autor: Miasto Dzieci

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Zaproszenie do złożenia oferty

Zaproszenie do złożenia oferty

07 maj 2014

Dotyczy: projektu graficznego oraz składu elektronicznego materiałów promocyjnych kampanii Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >
Witnica na pTAK!

Witnica na pTAK!

23 lipiec 2013

Skrzydlaci mieszkańcy na jeden dzień przejmują miasto Witnica w Ujściu Warty. Już wkrótce tj. w najbliższy piątek, 26 lipca na okolicznych mieszkańców oczekiwać będą różnego rodzaju atrakcje. Zapraszamy wszystkich chętnych!

WIĘCEJ >
Zapytanie ofertowe nr pTAK!3/01/04/2015

Zapytanie ofertowe nr pTAK!3/01/04/2015

08 kwiecień 2015

Dotyczy: usługi przygotowania cateringu podczas wernisażu Wystawy Ptak też człowiek!

WIĘCEJ >