Konkursy na pTAK!

Cezary Korkosz

Szkoła na pTak

Zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły, uczniów i nauczycieli do wspólnej pracy i zabawy w ramach Akcji Szkoła na pTAK!

Szacowna Dyrekcjo, Nauczyciele i Uczniowie!

 

Organizacja pożytku publicznego, Ptaki Polskie, we współpracy z Lasami Państwowymi oraz Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym zaprasza do wspólnej pracy i zabawy!

Dedykujemy Wam jedyną w swoim rodzaju Ogólnopolską Akcję Edukacyjną Szkoła na pTAK!

 

Aby włączyć się do wspólnej nauki i zabawy wystarczy zaangażować się w któreś z proponowanych przez nas działań:

 

I. Załóżcie Bioróżnorodną Remizę na terenie Waszej szkoły. Niech stanie się swoistą oazą bioróżnorodności. Miejscem, gdzie małe zwierzęta - przede wszystkim ptaki, ale też motyle i wiele innych, znajdą schronienie i pożywienie. Jakże cenna może być Wasza Remiza w coraz bardziej zabetonowanym i nieprzyjaznym krajobrazie, będąc przy tym naturalnym laboratorium i najlepiej wyposażonym gabinetem przyrodniczym. W przyszłości wszystkie Remizy będą uczestniczyły w ogólnopolskim Konkursie na Najbardziej Bioróżnorodną Remizę. Ale pierwszą pulę nagród przyznamy już wkrótce – tuż po założeniu Remiz.

 

II. Weźcie udział w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Scenariusz Bloku Lekcyjnego poświęcony ochronie przyrody/bioróżnorodności - ochronie ptaków w szczególności. W konkursie uczestniczyć mogą indywidualnie Nauczyciele lub trzyosobowe Zespoły Uczniowskie ze szkół z całego kraju.

 

Na Zwycięzców Konkursów czekają wspaniałe nagrody:

1. Tygodniowa pobyt w Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie na Uczestników czekają warsztaty przyrodnicze w terenie – w tym spotkania z łosiami, pokazy filmów i slajdów o tematyce przyrodniczej oraz wiele innych atrakcji.

2. Atrakcyjne materiały dydaktyczne, filmy i książki, sprzęt optyczny, honorowe tytuły Szkoły i/lub Człowieka na pTAK!

 

Absolutnie bezcenne będą wiedza oraz doświadczenie, które Uczestnicy wyniosą z tej przygody. Niezwykle wartościowe będą nawiązane relacje oraz zapoczątkowana sieć współpracy.

 

Łączna pula nagród we wszystkich konkursach wynosi 88 000 złotych!

Każda szkoła może stać się Szkołą na pTAK! i włączyć się w najważniejsze zadanie dzisiejszych czasów – ochronę życia i bogactwa przyrody na naszej planecie. Najlepiej rozpocząć od zaraz. Od własnego podwórka.

 

Szczegóły Konkursów w Regulaminach.

Więcej informacji u Emilii Sokołowskiej, Koordynatorki Akcji Szkoła na pTAK!, pod numerem telefonu: 609 509 895 oraz pod adresem e-mail: emilia.sokolowska@ptakipolskie.pl.

 

Rozpoczynamy 1 marca 2011!

Zapraszamy do twórczej współpracy i zabawy!

 

Akcja Szkoła na pTAK! jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej pTAK! wdrażanej dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Honorowy Patronat nad Kampanią objęło Ministerstwo Środowiska. Partnerem Medialnym jest portal internetowy Onet.pl.

Autor: Brak

Źródło: Brak

Powiązane artykuły

Atlas Ptaków dla Dzieci

Atlas Ptaków dla Dzieci

28 listopad 2012

W naszym życiu pojawia się coraz więcej edukacyjnych rozwiązań i metod. Im bardziej rozwija się technologia, tym z większej ilości fascynujących sposobów na zdobywanie wiedzy możemy korzystać.

WIĘCEJ >
Konkurs Szkoła na pTAK! - edycja 2

Konkurs Szkoła na pTAK! - edycja 2

19 marzec 2012

Po raz kolejny zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły, uczniów i nauczycieli do wspólnej pracy i zabawy w ramach drugiej edycji Akcji Szkoła na pTAK!

WIĘCEJ >
Numer ogłoszenia: 32318 - 2016

Numer ogłoszenia: 32318 - 2016

12 luty 2016

Goniądz: Usługa w zakresie wydruku i dostarczenia materiałów reklamowych.

WIĘCEJ >