Jestem na pTAK!

Rys. Dawid Kilon

Wystawa o ptakach dla ptaków

W ramach noworocznych postanowień, stawiamy na sztukę… ptasią oczywiście.

W celu przybliżenia i promocji talentu artystów, rękodzielników i entuzjastów ptaków, Ptaki Polskie organizują wyjątkową wystawę, której otwarcie odbędzie się 24 stycznia 2014 o godz. 18.30 w Centrum Orlikowym w Goniądzu nad Biebrzą i potrwa do końca maja 2014

 

Wystawa jest dedykowana różnym formą sztuki na pTAK! Otwarta dla wszystkich miłośników ptaków i ptasiej sztuki codziennie - od poniedziałku do piątku – będzie miała rolę przyciągnąć nie tylko społeczność lokalną i biebrzańskich turystów. Będzie również główną atrakcją podczas licznych spotkań i konferencji, jakie odbywać się będą w naszym Centrum.

 

Wszystkich artystów, również amatorów, zainteresowanych wzięciem udziału w wystawie, serdecznie zapraszamy do przesyłania nam swoich prac. Każda forma sztuki, zbliżająca nas do świata ptaków, jest mile widziana. W celu promocji wystawionych prac, planujemy dotrzeć z wystawą do ponad 400 Klubowiczów Ptaków Polskich, opowiedzieć o niej ponad 5000 użytkownikom naszych stron i Facebooka oraz promować ją podczas wszelkich możliwych wydarzeń.

 

Elementem wystawy będą również fotografie uczestników naszych warsztatów fotograficznych, które odbyły się w Centrum Orlikowym w grudniu.

 

Artyści, którzy chcieliby wystawić swoje prace (fotografie, rysunki, obrazy, rzeźby czy inne rzemiosło), proszeni są o przesłanie ich do 15 stycznia 2014 pod adres:

 

Ptaki Polskie

Mitch Coleman

ul. Dolistowska 21

19-110 Goniądz

 

Organizator wystawy nie pobiera opłat za wystawiane prace, aczkolwiek nie odmówi przyjęcia dobrowolnej pracy jako cegiełki na rzecz wsparcia działań statutowych. Wystawa będzie przygotowana w całości na koszt Ptaków Polskich, jednak koszty przesyłki bądź transportu lężą po stronie artysty.

 

Do prac prosimy dołączyć krótką informację na temat samego artysty, techniki i materiałów, z których dana praca została wykonana oraz wycenę rzemiosła (w przypadku prac, które będziemy mogli sprzedać).

 

Na oficjalne otwarcie serdecznie zapraszamy wszystkich Klubowiczów Ptaków Polskich. Otwarciu towarzyszyć będzie lampka czerwonego wina, a w miłą atmosferę sztuki na pTAK! wprowadzą Państwa sami organizatorzy: Mitch Coleman, Anna Pilarska i Monika Turło. Zapraszamy!

 

 

Niezwykłych artystów, którzy inspirują się ptakami, jest wielu. Do nich należy również rysownik - Dawid Kilon. To właśnie bociana czarnego jego autorstwa możecie tutaj podziwiać. Serdecznie polecamy! 

Galeria

Rys. Dawid Kilon

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

W  Piekarach też zahuczało od sów…

W Piekarach też zahuczało od sów…

25 kwiecień 2015

10 kwietnia w Zasadniczej Szkole Zawodowej im. Stanisława Ligonia odbyła się 4. Noc Sów. Tym razem do tego ogólnopolskiego wydarzenia Ptaków Polski przyłączyło się Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników organizując otwarte spotkanie dla mieszkańców Śląska.

WIĘCEJ >
Wigierski Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy

01 październik 2010

Został utworzony w 1989 roku celem ochrony walorów krajobrazowych i unikatowej przyrody, głównie zróżnicowanych ekosystemów wodnych i siedlisk wodno-błotnych.

WIĘCEJ >
Róbmy zimowe zapasy dla ptaków!

Róbmy zimowe zapasy dla ptaków!

18 listopad 2013

Zima za pasem. Zaczęły się pierwsze przymrozki, migrację kończą już ostatnie ptaki, a te, które pozostały, rozpoczęły wielkie przygotowania do zimy. Jedzą, myszkują, szperają, poszukują jedzenia i znów jedzą. Rozpoczął się intensywny r

WIĘCEJ >