Jestem na pTAK!

Rys. Dawid Kilon

Wystawa o ptakach dla ptaków

W ramach noworocznych postanowień, stawiamy na sztukę… ptasią oczywiście.

W celu przybliżenia i promocji talentu artystów, rękodzielników i entuzjastów ptaków, Ptaki Polskie organizują wyjątkową wystawę, której otwarcie odbędzie się 24 stycznia 2014 o godz. 18.30 w Centrum Orlikowym w Goniądzu nad Biebrzą i potrwa do końca maja 2014

 

Wystawa jest dedykowana różnym formą sztuki na pTAK! Otwarta dla wszystkich miłośników ptaków i ptasiej sztuki codziennie - od poniedziałku do piątku – będzie miała rolę przyciągnąć nie tylko społeczność lokalną i biebrzańskich turystów. Będzie również główną atrakcją podczas licznych spotkań i konferencji, jakie odbywać się będą w naszym Centrum.

 

Wszystkich artystów, również amatorów, zainteresowanych wzięciem udziału w wystawie, serdecznie zapraszamy do przesyłania nam swoich prac. Każda forma sztuki, zbliżająca nas do świata ptaków, jest mile widziana. W celu promocji wystawionych prac, planujemy dotrzeć z wystawą do ponad 400 Klubowiczów Ptaków Polskich, opowiedzieć o niej ponad 5000 użytkownikom naszych stron i Facebooka oraz promować ją podczas wszelkich możliwych wydarzeń.

 

Elementem wystawy będą również fotografie uczestników naszych warsztatów fotograficznych, które odbyły się w Centrum Orlikowym w grudniu.

 

Artyści, którzy chcieliby wystawić swoje prace (fotografie, rysunki, obrazy, rzeźby czy inne rzemiosło), proszeni są o przesłanie ich do 15 stycznia 2014 pod adres:

 

Ptaki Polskie

Mitch Coleman

ul. Dolistowska 21

19-110 Goniądz

 

Organizator wystawy nie pobiera opłat za wystawiane prace, aczkolwiek nie odmówi przyjęcia dobrowolnej pracy jako cegiełki na rzecz wsparcia działań statutowych. Wystawa będzie przygotowana w całości na koszt Ptaków Polskich, jednak koszty przesyłki bądź transportu lężą po stronie artysty.

 

Do prac prosimy dołączyć krótką informację na temat samego artysty, techniki i materiałów, z których dana praca została wykonana oraz wycenę rzemiosła (w przypadku prac, które będziemy mogli sprzedać).

 

Na oficjalne otwarcie serdecznie zapraszamy wszystkich Klubowiczów Ptaków Polskich. Otwarciu towarzyszyć będzie lampka czerwonego wina, a w miłą atmosferę sztuki na pTAK! wprowadzą Państwa sami organizatorzy: Mitch Coleman, Anna Pilarska i Monika Turło. Zapraszamy!

 

 

Niezwykłych artystów, którzy inspirują się ptakami, jest wielu. Do nich należy również rysownik - Dawid Kilon. To właśnie bociana czarnego jego autorstwa możecie tutaj podziwiać. Serdecznie polecamy! 

Galeria

Rys. Dawid Kilon

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Aleje przydrożne – tętniące życiem przyrodnicze arterie. Część 3 – owady.

Aleje przydrożne – tętniące życiem przyrodnicze arterie. Część 3 – owady.

27 styczeń 2014

Dokładna liczba gatunków owadów, które żyją w Polsce, nie jest do końca znana. Szacunki mówią o 28-34 tysiącach gatunków, ale w zasadzie nikt tego dokładnie nie wykazał. Ostatnia, trzecia część naszego cyklu dotyczy właśnie tych małych

WIĘCEJ >
Zwycięzcy Konkursu na Najpiękniejsze Polskie Drzewo

Zwycięzcy Konkursu na Najpiękniejsze Polskie Drzewo

20 sierpień 2012

Kto z nas nie zachwycał się choć raz w życiu starymi, wielkimi, dumnie wznoszącymi się ponad horyzont drzewami? Kto nie podziwiał tajemniczego uroku i dostojności rosochatych dębów, lip, jaworów i wielu innych?

WIĘCEJ >
Polowanie na pisklęta?

Polowanie na pisklęta?

13 sierpień 2012

W dniu 15 sierpnia, rozpoczyna się sezon łowiecki między innymi na kaczki krzyżówki, czernice, głowienki i łyski. Tymczasem na wielu jeziorach i stawach ptaki te wodzą jeszcze nielotne młode. Rozpoczynanie polowań w okresie wychowu młodych jest

WIĘCEJ >