Jestem na pTAK!

Wystawa Ptak też Człowiek! w Złotych Tarasach

W lutym i w marcu 2013 w warszawskich Złotych Tarasach odbędzie się jedyna w swoim rodzaju Wystawa na pTAK! Zapraszamy! To niezwykła okazja, by poznać ptaki polskie.

Na drutach siedzą rozświergotane Jaskółki. Dookoła sielskie lato. Nagle któryś z ptaków wszczyna alarm. Pewnie krzyczy coś w stylu niebezpieczeństwo z powietrza! - albo kot! Wszyscy zrywają się w popłochu – chaos! I o to właśnie chodziło. Korzystając z zamieszania, mały prowokator szybko romansuje z sąsiadką. Normalnie nie mieliby szans. A przecież krew nie woda

 

Czy naprawdę jesteśmy aż tak różni? Czy ich życie nie zasługuje na szacunek?!

Ptaki - są piękne, mądre, inspirujące…

 

Niezwykła jest ich różnorodność – barw, głosów, pomysłów na życie, gatunków... Zadziwiają swoją urodą, zachwycają śpiewem, zaskakują przedsiębiorczością, onieśmielają wytrzymałością podczas dalekich wędrówek.

 

Są z nami dosłownie od zawsze - w naszych parkach, ogrodach i domostwach. Obecne w naszych nazwiskach, tradycji i kulturze - literaturze, poezji, sztuce, muzyce...

 

Od 22 lutego 2013, przez miesiąc, są też obecne w warszawskich Złotych Tarasach!

 

Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wystawę: kolorową, romantyczną, rozśpiewaną - i wysokich lotów. Całkowicie na pTAK!

 

Wystarczy zwrócić uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi tak wiele nas łączy. W końcu… Ptak też Człowiek!


W ramach organizowanej Wystawy na pTAK! 1 marca 2013, odbędzie się w Złotych Tarasach wernisaż (udział w wernisażu jest możliwy tylko po otrzymaniu zaproszenia) - z niepowtarzalnym koncertem Jazz na pTAK! w wykonaniu zespołu TrioMania. Całość uświetni spotkanie z Grzegorzem i Tomaszem Kłosowskimi – żywymi legendami polskiej fotografii przyrodniczej, którzy tego dnia zaprezentują swój najnowszy album: Żuraw Kłosowski

 

Przybywajcie na Wystawę! Czas poznać ptaki polskie.

 

Bądźmy na pTAK!, zanim będzie za późno! 

Organizatorem wystawy Ptak też Człowiek! jest organizacja pożytku publicznego - Ptaki Polskie. Wystawa i wernisaż są możliwe dzięki wspaniałej postawie na pTAK Zespołu Złotych Tarasów.

 

Wystawa jest częścią Kampanii Bądź na pTAK!, realizowanej dzięki dofinasowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska.

 

Patronem Wystawy jest Centrum Handlowe Złote Tarasy.

 

Sponsorem Kampanii jest firma AMS, a Partnerem Medialnym Portal ONET.pl oraz wortal BirdWatching.PL.

 

Wystawę ‘pTAK też człowiek’ można obejrzeć w dniach 22 luty – 14 marca na poziomie +1 Złotych Tarasów ( przy fontannie ), a w dniach 15 – 24 marca przy Multikinie.

Galeria

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Kuna domowa

Kuna domowa

05 październik 2010

W Polsce żyją dwa gatunki kuny: leśna i domowa. Dziś opowiem Ci o kunie domowej, zwanej też kamionką.

WIĘCEJ >
Gniew. Zapory a powodzie.

Gniew. Zapory a powodzie.

07 styczeń 2011

Raport Towarzystwa na rzecz Ziemi i Polskiej Zielonej Sieci, 2007

WIĘCEJ >
Bee friendly! czyli ogród przyjazny owadom

Bee friendly! czyli ogród przyjazny owadom

30 kwiecień 2012

Jednym z istotnych elementów Ogrodu na pTAK jest pomoc owadom. Im bardziej przyjazny owadom będzie nasz ogród, tym więcej gatunków zawita w nasze skromne ogrodowe progi.

WIĘCEJ >