Jestem na pTAK!

Zapraszamy na Dzień Dziecka w Sinfonia Varsovia

Wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia i LAMALA zapraszamy dzieci i rodziców do niezwykłego świata przyrody i sztuki. 31 maja w godz. 11.00-17.00 w siedzibie Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie wspólnie stworzymy Krainę Czarów wypełnioną obrazami, smakami, zapachami, dźwiękiem, ruchem i przede wszystkim ptakami.

W programie spotkania z  autorami (m.in.: Dorotą Gellner, Grzegorzem Kasdepke, Katarzyną Ewą Kozubska, Krystyną Lipka-Sztarbałło, Janem Bajtlikiem), warsztaty i zajęcia przyrodnicze, muzyczne, teatralne, malarskie, artystyczne, plastyczne, z architektury i recyclingu, w tym dwa warsztaty prowadzone przez Ptaki Polskie:

 

Okiem ornitologa, czyli ptakologia stosowana warsztat przybliży dzieciom świat ptaków widziany oczyma osoby, która zajmuje się ich obserwacjami i badaniami, czyli ornitologa -  prawdziwego pasjonata nie tylko ptaków, ale i całej przyrody.  Trzymając lornetkę i podglądając (niestety inaczej się nie da) napotkane ptaki, weryfikując swoje spostrzeżenia z rysunkami w atlasie ornitologicznym i nadstawiając uszu (z drobną pomocą prowadzącego) dzieci zbliżą się do krainy pięknych, barwnych, i rozśpiewanych ptaków – prawdziwych władców przestworzy. Będzie to idealna okazja nie tylko, by wspólnie poznać ich świat, różnorodność i bogactwo, ale również by stworzyć swojego własnego ptaka. 

 

Dźwięki przyrody - Bociany klekoczą, Kukułki kukają, Sowy huczą, Wróble ćwierkają, żaby kumkają, wilki wyją, a deszcz… szumi? Człowiek zdany jest w głównej mierze na swój najbardziej czuły (acz niedokładny) zmysł – wzrok. Tak rzadko poznając Przyrodę przykładamy wagę do tego, co płynie do nas z zewnątrz. Wsłuchajmy się w nią – w jej liczne odgłosy - są naprawdę bujne! Podczas warsztatu „Dźwięki Przyrody” dzieci poznają świat natury z nieco innej perspektywy. W głównej mierze będziemy korzystać z naszych uszu i ….języków. Wsłuchamy się w ptasie śpiewy oraz szereg innych odgłosów płynących z lasu, łąki, jeziora. Oczywiście nie pozostaniemy bierni – bo nauka to także artykulacja. Wspólne udawanie Lelka? Dlaczego nie. Wielokrotnie odgłosy natury porównywane były do orkiestry. Czemu zatem nie stworzyć takiej orkiestry i wspólnie nie zagrać dźwięków Przyrody?

 

O godz. 13.00 wspólnie zainaugurujemy XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. „Lokomotywę” Juliana Tuwima czytać będą Ambasadorzy i Przyjaciele kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, m.in. Artur Barciś, Maciej Orłoś, Teresa Lipowska, Zuzanna Orlińska. W trakcie trwania imprezy odbędzie się II edycja konkursu dla warszawskich przedszkoli: „Wesoły mikrofon dla przedszkolaka. Zobaczymy wystawę ilustracji Józefa Wilkonia,  prace Jacka Ambrożewskiego, Pauli Dudek, Pauliny Dereckiej. Odbędą się także targi książki dziecięcej najlepszych polskich wydawnictw specjalizujących się w literaturze dziecięcej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie też przemyślana strefa smaku ze zdrowym jedzeniem. 

 

Nie zabraknie też naszego stoiska, z atrakcyjnymi materiałami edukacyjnymi, książkami przyrodniczymi dla najmłodszych i innymi gadżetami na pTAK!

 

Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie www.lamala.pl.

Zapisy na warsztaty: biuro@lamala.pl     

                    

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Galeria

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: LAMALA

Powiązane artykuły

Przetarg na wydruk materiałów edukacyjnych

Przetarg na wydruk materiałów edukacyjnych

14 lipiec 2015

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 200 000 EURO na „Usługę w zakresie wydruku materiałów edukacyjnych” ogłoszonego w Biuletynie Zamówień Publicznych.

WIĘCEJ >
Razem czy osobno?

Razem czy osobno?

27 marzec 2013

Na to pytanie próbuje odpowiedzieć wielu miłośników ptaków. Jedni z naszych skrzydlatych przyjaciół poszukują towarzystwa, inni wolą chadzać własnymi ścieżkami. Wielu z nich wręcz nie znosi swych kuzynów w pobliżu - gdy pojawi się taki i

WIĘCEJ >
Ponowienie zapytania ofertowego - produkcja koszulek happeningowych

Ponowienie zapytania ofertowego - produkcja koszulek happeningowych

02 czerwiec 2014

Zapytanie ofertowe nr pTAK!3/01/05/2014 dotyczy: produkcji 2 000 koszulek happeningowych z nadrukiem, realizowanych w ramach projektu Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >