Aktualności

Biebrzańskie Sianokosy 2013

Zapraszamy na Sianokosy!

Biebrzański Park Narodowy i Gmina Trzcianne organizują już po raz trzynasty Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”.

Będzie tam również dzielny zespół Ptaków Polskich, który już zgłosił się do konkurencji „O Wójtową Osełkę” i… ostrzy kosy na wygraną.

Na naszym stoisku do zdobycia najnowszy plakat Ptaki Rzadkie i Ginące oraz publikacja w tym temacie. Oprócz tego, quizy wiedzy, zabawy związane z naszą Kampanią Bądź na pTAK! oraz spotkanie z biebrzańskim zespołem Ptaków Polskich.

 

Tradycyjnie, zawody odbędą się w Biebrzańskim Parku Narodowym na Bagnie Ławki w dniu 6 września 2014 r.

 

Celem Mistrzostw jest ocalenie liczącej setki lat tradycji koszenia podmokłych łąk oraz popularyzowanie idei czynnej ochrony przyrody terenów bagiennych.

 

Gorąco zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w zawodach – zwłaszcza w konkurencji drużynowej o tytuł Mistrza w Koszeniu Bagiennych Łąk. Przewidziana została również konkurencja „O Wójtową Osełkę” przeznaczona dla osób, które większość czasu spędzają za biurkiem i podczas zawodów chciałyby spróbować swoich sił, aby wspólnie podtrzymywać tradycję koszenia podmokłych łąk.

 

Szczegóły na stronie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Autor: Anna Pilarska

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Zapytanie ofertowe - produkcja koszulek happeningowych.

Zapytanie ofertowe - produkcja koszulek happeningowych.

20 maj 2014

Zapytanie ofertowe nr pTAK!3/02/05/2014 dotyczy: produkcji 2 000 koszulek happeningowych z nadrukiem, realizowanych w ramach projektu Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >
Ruszyły zapisy na III Zlot Klubu Ptaków Polskich!

Ruszyły zapisy na III Zlot Klubu Ptaków Polskich!

09 maj 2014

Jesteś typem Skowronka i lubisz budzić się wraz ze wschodem słońca? Czy raczej typem Sowy, który najlepsze pomysły ma dopiero po zapadnięciu zmierzchu? Wolisz tropić w wymagającym terenie, czy raczej płynąć kajakiem i nabierać biebrzańskiej opalenizny?

WIĘCEJ >
Dziewczyny górą!

Dziewczyny górą!

08 marzec 2016

Nie tylko 8 marca...

WIĘCEJ >