Aktualności

Bazylika kolegiacka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu

Poznańska Fara rozbrzmiewa Jerzykami!

Pamiętacie naszą zbiórkę na budki jerzykowe w Poznaniu?Dzięki Waszemu wsparciu (zbiórka!) Rynek w Poznaniu zyskał kolejny ciekawy punkt dla zwiedzających oraz dla ... latających!
Jesienią zamontowaliśmy tam 18 budek dla Jerzyków - tutaj szczegóły.


W tym tygodniu umieściliśmy tam sprzęt wabiący – który ma pomóc Jerzykom „zauważyć” atrakcyjne miejsce zamieszkania na ten sezon (i kolejne!). Codziennie w godzinach rannych i wieczornych z wieży dochodzą prawdziwe „letnie” odgłosy (Wam też głos Jerzyków kojarzy się z latem?).

Sprawdźcie sami! 
- od 7.00 do 7.30 i od 8.00 do 8.30 rano 
- od 19.00 do 19.30 i od 20.00 do 20.30 wieczorem.


I czekamy na Jerzyki!

 

Dziękujemy Wszystkim wspierającym zbiórkę i tym, którzy czuwali nad całą akcją.

Inicjatorka i kooordynatorka akcji to Justyna Różańska (Ptaki Polskie). Wspierał ją Jakub Kotnarowski, z  Centrum Promocji Ekorozwojuzarówno na etapie planowania przedsięwzięcia (w tym projektu budek), jak i w sprawach pozwoleń (Fara Poznańska jest zabytkiem!).
Sercem, wiedzą i "kontaktami" (dojścia do proboszcza Fary) wspiera nas pan Adam Gatniejewski, pasjonat Jerzyków, który w dniu wieszania budek świętował 89 urodziny!  Dobry Duch całego przedsięwzięcia. Dziękujemy! 

Podziękowania dla ks. Mateuszowi Misiaka - proboszcza Fary Poznańskiej, pana Grzegorza Golińskiego – opiekuna Fary Poznańskiej, pani Katarzyny Podlewskiej z Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania oraz Miejskiego Konserwatora Zabytków dla miasta Poznania.

Akcja w partnerstwie z poznańskim stowarzyszeniem Centrum Promocji Ekorozwoju.
 

Autor: Ptaki Polskie