Aktualności

Ewa opowiada o Ogrodzie na pTAK!

Prawdziwe ogrodowe szaleństwo - wspólnie z Save the Planet tworzymy kolejne Ogrody na pTAK!

To dopiero początek naszej współpracy, a w Polskę już wkrótce ruszy 50 Ogrodów na pTAK! Możemy Wam je wysłać dzięki wsparciu finansowemu fundacji.

Powstają kolejne małe rezerwaty przyrody! 
To dzięki setkom ogrodów, króre tworzymy #razem z Wami
dajemy ptakom dom i wspieramy lokalną Przyrodę w całej Polsce.Wystarczy spojrzeć na mapę Ogrodów na pTAK! 
Jest nas coraz więcej! 

 
  • Tej jesieni razem z fundacją Save the Planet wysłaliśmy Wam 50 Ogrodów na pTAK! Były to zestawy krzewów, kwiatów i budek dla ptaków. W Poznaniu, dwadzieścia chętnych osób składało wspólnie z nami budki i wyjechało z własnym symbolicznym ogrodem.
     
  • To już czwrta edycja naszej akcji Włącz Ogród na pTAK!
     
  • To wyjątkowa okazja dla każdego, kto chce zrobić pierwszy krok do prawdziwego ogrodu lub dla tych, którzy są już zaawansowanymi ogrodnikami lub ogrodniczkami.

Warsztaty ogrodowe w Poznaniu

Bardzo mile wspominamy wspólne warsztaty, jakie przeprowadziliśmu w Poznaniu!

To, że świetnie wykorzystaliśmy ten czas nie było zaskoczeniem – tam gdzie spotykają się przyjaciele ptaków i zwolennicy przyjaznych przyrodzie ogrodów nić porozumienia pojawia się od razu. W rodzinnej atmosferze i z dużym zaangażowaniem poszły w ruch śrubokręty i wkrętarki, a efektem pracy uczestników warsztatów były porządnie skręcone budki lęgowe dla Sikor i Szpaków.

Najmłodsi uczestnicy zadbali o wizualną stronę ptasich domków – na budkach pojawiły się namalowane ekologicznymi farbami listki, gałązki i ptaki, dzięki czemu każda z nich jest niepowtarzalna! Rozmawialiśmy o zwyczajach i potrzebach ptaków, roślinach ważnych dla zapylaczy, ekologicznych sposobach ochrony roślin i tajemniczych mieszkańcach ogrodów. Teraz każdy już wie kiedy i jak czyścić ptasią budkę, i jak rozsądnie dobierać rośliny, aby ogród wypełnił się ćwierkaniem, śpiewaniem, bzyczeniem i kolorami. Po prostu rozmawialiśmy o naszych ogrodach. 

Uczestnicy warsztatów wyruszyli do domu z kompletem sadzonek do naturalnego ogrodowego zakątka i budką lęgową - a my z satysfakcją, że pakiety trafiły w dobre ręce i w Polsce pojawią się kolejne małe rezerwaty przyrody na pTAK!


Warsztaty odbyły się 25 września w Save the planet Experience Center.
Razem z gospodarzami - fundacją Save the Planet -  rozdaliśmy 20 pakietów przyrodniczych z sadzonkami roślin i budką lęgową. 

Wracamy z kolejnymi pomysłami wiosną,
a Ty już planuj Twój ogród na pTAK! 

(na zdjęciu Ewa i Filip, Jestem na pTAK!)