Kampania Bądź na pTAK!

Bądź na pTAK!

Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej.

Kampanię prowadzi stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Po co pTAK!?

Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. W końcu oni też mają swoje życie – wypełnione pracą, przeciwnościami dnia codziennego, ale też najprawdziwszymi namiętnościami i pasją. Myśmy to już dostrzegli - i zachwycili się! Teraz chcemy o tym Państwu opowiedzieć i podzielić się naszym zachwytem.

 

Będziemy też mówić o problemach. Niestety - te największe zawsze biorą swój początek od nas – ludzi. Ale jest też i dobra wiadomość! Skoro my prowokujemy te problemy, to znaczy że od nas też zależy ich rozwiązanie.

 

W Kampanii pTAK! dostarczymy Państwu wiedzy i rzetelnej informacji. Będziemy uczyć i bawić. Zapraszamy do twórczej pracy i zabawy. Czas na współodpowiedzialność: Bądźmy na pTAK! Zanim będzie za późno…

 

Wiodącym tematem Kampanii oraz spoiwem dla wszystkich zaplanowanych w niej działań są ptaki oraz ochrona ich przestrzeni życiowej (siedlisk). Jednocześnie pod parasolem z ptaków podejmowane będą tematy ogólno-ekologiczne. Ostatecznie, poszczególne wątki Kampanii, związana z nimi publicystyka, akcje oraz wszelkiego rodzaju działania będą zawierały się we wspólnej przestrzeni komunikacyjnej pTAK! I tak mamy tutaj m.in. Szkołę na pTAK! i Ogród na pTAK! Zapraszamy do ekskluzywnego Klubu Ptaków Polskich oraz do udziału w licznych konkursach – oczywiście na pTAK!

 

Naszym zamierzeniem jest wywołanie pozytywnych skojarzeń wynikających z gry słów P + TAK prowadzących do afirmacji w rodzaju PTAK JEST OK, PTAK JEST NA TAK, TAK DLA PTAK(ÓW) - i dalej dla całej przyrody i bioróżnorodności oraz idei jej ochrony.

 

Oto najważniejsze cele jakie postawiliśmy sobie w Kampanii pTAK!:

 

• Dostarczać Państwu wiarygodnej informacji i wiedzy o Przyrodzie (Polskiej) – w sposób przyjazny, atrakcyjny, z najwyższą dbałością o naukową rzetelność i standardy etyczne.

• Stworzyć przyjazną i w pełni wiarygodną bazę danych i źródło informacji w dziedzinie ochrony przyrody/bioróżnorodności w formie Portalu pTAK!: www.jestemnapTAK.pl Naturalnie szczególne miejsce rezerwujemy tutaj dla problematyki ochrony ptaków i ich siedlisk.

• Promować wartości jakie niesie ze sobą Przyroda oraz idee jej ochrony.

• Promować i budować społeczną postawę na pTAK! – tj. postawę szacunku dla bioróżnorodności oraz współodpowiedzialności, zrozumienia i otwartości wobec idei i działań związanych z jej ochroną.

• Ukazać i promować Przyrodę (ptaki w szczególności!) jako temat atrakcyjny społecznie, wart zainteresowania i zaangażowania.

• Budować platformę społecznego porozumienia – tj. zaangażowania i współpracy wokół idei i działań podejmowanych w ramach kampanii pTAK! - łączącą autorytety, organizacje i zwykłych ludzi.

• Stworzyć warunki dla rozwoju osobistego i integracji społecznej skoncentrowanych wokół idei ochrony przyrody/bioróżnorodności - ptaków w szczególności. Wartością dodaną będzie zabawa.

• Kampania pTAK! ma wykorzystywać efekt kuli śnieżnej, gwarantując w ten sposób rozwój i trwałość Idei na pTAK! w horyzoncie czasowym daleko wykraczającym poza projekt inicjacyjny.

 

Obecnie trwa etap 3 Bądź na pTAK!, Ogólnopolskiej Społecznej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej. Prowadzona jest ona od marca 2014 roku do kwietnia 2016 dzięki dofinansowaniu w ramach: Programu Operacyjnego pn.; „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

 

Bądź na pTAK!, Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej, etap 2 realizowana była od stycznia 2012 do czerwca 2013, dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zgodnie z umową nr 154/2012/Wn50/EE-EE/D z dnia 13.03.2012. Sponsorem Kampanii jest firma AMS.

 

Bądź na pTAK!, Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej, etap 1 realizowana była pod Honorowym Patronatem Ministra Środowiska od października 2009 do grudnia 2011, dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Umowa nr 525/2009/Wn50/EE-ee/D, z dnia 19 października 2009. Sponsorem Kampanii jest firma AMS.

 

 

Autor: Brak

Źródło: Brak

Powiązane artykuły

Jaskółka Dymówka

Jaskółka Dymówka

10 wrzesień 2019

„Jedna jaskółka wiosny nie czyni”? Być może. Ale wystarczy jedna, aby życie stało się lepsze. Ten mały ptak ma wyjątkową moc. Niesie radość i nadzieję na odległość wielu tysięcy kilometrów…

WIĘCEJ >
Działania Młodego Przyrodnika I

Działania Młodego Przyrodnika I

03 październik 2010

Dzisiaj chcę Ci pokazać jak stać się wspaniałym obserwatorem i przyjacielem przyrody. Potrzeba do tego naprawdę niewiele: trochę czasu, szczyptę cierpliwości no i mnóstwo zapału i chęci.

WIĘCEJ >
Ponowienie zapytania ofertowego w zakresie noclegów, wyżywienia i cateringu podczas szkoleń

Ponowienie zapytania ofertowego w zakresie noclegów, wyżywienia i cateringu podczas szkoleń

19 styczeń 2015

Zapytanie ofertowe nr pTAK!3/03/01/2015 dotyczy: usługi w zakresie zapewnienia noclegów, wyżywienia i cateringu podczas drugiego i trzeciego cyklu szkoleń organizowanych dla Liderów i Edukatorów Regionalnych w ramach projektu Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >