Kampania Bądź na pTAK!

Bądź na pTAK!

Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej.

Kampanię prowadzi stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Po co pTAK!?

Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. W końcu oni też mają swoje życie – wypełnione pracą, przeciwnościami dnia codziennego, ale też najprawdziwszymi namiętnościami i pasją. Myśmy to już dostrzegli - i zachwycili się! Teraz chcemy o tym Państwu opowiedzieć i podzielić się naszym zachwytem.

 

Będziemy też mówić o problemach. Niestety - te największe zawsze biorą swój początek od nas – ludzi. Ale jest też i dobra wiadomość! Skoro my prowokujemy te problemy, to znaczy że od nas też zależy ich rozwiązanie.

 

W Kampanii pTAK! dostarczymy Państwu wiedzy i rzetelnej informacji. Będziemy uczyć i bawić. Zapraszamy do twórczej pracy i zabawy. Czas na współodpowiedzialność: Bądźmy na pTAK! Zanim będzie za późno…

 

Wiodącym tematem Kampanii oraz spoiwem dla wszystkich zaplanowanych w niej działań są ptaki oraz ochrona ich przestrzeni życiowej (siedlisk). Jednocześnie pod parasolem z ptaków podejmowane będą tematy ogólno-ekologiczne. Ostatecznie, poszczególne wątki Kampanii, związana z nimi publicystyka, akcje oraz wszelkiego rodzaju działania będą zawierały się we wspólnej przestrzeni komunikacyjnej pTAK! I tak mamy tutaj m.in. Szkołę na pTAK! i Ogród na pTAK! Zapraszamy do ekskluzywnego Klubu Ptaków Polskich oraz do udziału w licznych konkursach – oczywiście na pTAK!

 

Naszym zamierzeniem jest wywołanie pozytywnych skojarzeń wynikających z gry słów P + TAK prowadzących do afirmacji w rodzaju PTAK JEST OK, PTAK JEST NA TAK, TAK DLA PTAK(ÓW) - i dalej dla całej przyrody i bioróżnorodności oraz idei jej ochrony.

 

Oto najważniejsze cele jakie postawiliśmy sobie w Kampanii pTAK!:

 

• Dostarczać Państwu wiarygodnej informacji i wiedzy o Przyrodzie (Polskiej) – w sposób przyjazny, atrakcyjny, z najwyższą dbałością o naukową rzetelność i standardy etyczne.

• Stworzyć przyjazną i w pełni wiarygodną bazę danych i źródło informacji w dziedzinie ochrony przyrody/bioróżnorodności w formie Portalu pTAK!: www.jestemnapTAK.pl Naturalnie szczególne miejsce rezerwujemy tutaj dla problematyki ochrony ptaków i ich siedlisk.

• Promować wartości jakie niesie ze sobą Przyroda oraz idee jej ochrony.

• Promować i budować społeczną postawę na pTAK! – tj. postawę szacunku dla bioróżnorodności oraz współodpowiedzialności, zrozumienia i otwartości wobec idei i działań związanych z jej ochroną.

• Ukazać i promować Przyrodę (ptaki w szczególności!) jako temat atrakcyjny społecznie, wart zainteresowania i zaangażowania.

• Budować platformę społecznego porozumienia – tj. zaangażowania i współpracy wokół idei i działań podejmowanych w ramach kampanii pTAK! - łączącą autorytety, organizacje i zwykłych ludzi.

• Stworzyć warunki dla rozwoju osobistego i integracji społecznej skoncentrowanych wokół idei ochrony przyrody/bioróżnorodności - ptaków w szczególności. Wartością dodaną będzie zabawa.

• Kampania pTAK! ma wykorzystywać efekt kuli śnieżnej, gwarantując w ten sposób rozwój i trwałość Idei na pTAK! w horyzoncie czasowym daleko wykraczającym poza projekt inicjacyjny.

 

Obecnie trwa etap 3 Bądź na pTAK!, Ogólnopolskiej Społecznej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej. Prowadzona jest ona od marca 2014 roku do kwietnia 2016 dzięki dofinansowaniu w ramach: Programu Operacyjnego pn.; „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

 

Bądź na pTAK!, Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej, etap 2 realizowana była od stycznia 2012 do czerwca 2013, dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zgodnie z umową nr 154/2012/Wn50/EE-EE/D z dnia 13.03.2012. Sponsorem Kampanii jest firma AMS.

 

Bądź na pTAK!, Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej, etap 1 realizowana była pod Honorowym Patronatem Ministra Środowiska od października 2009 do grudnia 2011, dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Umowa nr 525/2009/Wn50/EE-ee/D, z dnia 19 października 2009. Sponsorem Kampanii jest firma AMS.

 

 

Autor: Brak

Źródło: Brak

Powiązane artykuły

Przetarg na organizację wycieczek na II Zlot KPP

Przetarg na organizację wycieczek na II Zlot KPP

23 kwiecień 2012

Goniądz: Usługa polegającą na organizacji imprez turystycznych o tematyce przyrodniczej i charakterze edukacyjnym w ramach projektu Bądź na pTAK Numer ogłoszenia: 124326 - 2012; data zamieszczenia: 19.04.2012

WIĘCEJ >
Szyby a ptaki - niewidzialne zagrożenie

Szyby a ptaki - niewidzialne zagrożenie

25 luty 2014

Każdy miłośnik przyrody zna to przykre uczucie, gdy po głuchym uderzeniu w szybę pod oknem znajduje martwego ptaka. Wielu próbuje temu przeciwdziałać. Jednak nawet polecane metody nie skutkują lub poprawiają sytuację jedynie w bardzo małym stopniu.

WIĘCEJ >
Działania Młodego Przyrodnika II

Działania Młodego Przyrodnika II

03 październik 2010

Wiosna w pełni, a właściwie już powoli zbliża się lato. Kwitną drzewa i rośliny zielne, owady uwijają się przy swoich codziennych obowiązkach.

WIĘCEJ >