Jestem na pTAK!

Goniądzkie pokazy filmowe

W trakcie kolejnego pokazu filmowego, który odbył się 9 listopada w naszej siedzibie w Goniądzu, mieliśmy przyjemność obejrzeć dzieło Joanny Wierzbickiej i Macieja Faflaka „Biebrza wczoraj i dziś”.

Dla starszych film ten był przypomnieniem minionych czasów, gdy Dolina Biebrzy była usiana stogami, a nieliczni przyrodnicy i turyści budzili sensację i lekki uśmiech pobłażania. Dla młodzieży ,niepamiętającej tamtych czasów, była to okazja do wyjątkowej i nostalgicznej podróży w przeszłość.

 

Mimo, iż większość uczestników znała prezentowany film, jednogłośnie orzekliśmy, iż oglądanie go we wspólnym gronie to cenne doświadczenie. Bo i goście byli niecodzienni. Przy Dolistowskiej zebrali się przyrodnicy - zawodowcy i amatorzy, miłośnicy piękna i regionu, starsi, jak i Ci najmłodsi.

 

Dla dorosłych wieczór był okazją do rozmów z przyjaciółmi i nawiązywania nowych kontaktów, wymianą doświadczeń i pomysłów. Najmłodsi, dla których dorośli oglądający film byli zjawiskiem dziwnym i niezrozumiałym, zajęli się tworzeniem modeli i szkiców nowych, wspaniałych gatunków ptaków.

 

Przyjacielska i radosna atmosfera pokazu była dla jego organizatorów największą nagrodą. Ale jaka miała być, gdy w jednym miejscu zebrali się ludzie z pasją i energią. Bo czego, jak czego, ale energicznych ludzi z pasją nad Biebrzą nie brakuje.

 

Dziękujemy wszystkim za miło spędzony wieczór i zapraszamy wszystkich na kolejne filmowe spotkanie, które odbędzie się już niedługo. A więc do zobaczenia przyjaciele!

 

Galeria

Autor: Marcin Siuchno

Źródło: Fot. Marcin Siuchno

Powiązane artykuły

Ochrona bioróżnorodności

Ochrona bioróżnorodności

03 październik 2014

Działania na rzecz ochrony bioróżnorodności na świecie. W 1992 roku odbyło się największe w historii spotkanie przywódców świata na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Środowiska i Rozwoju w Rio de Janeiro, w Brazylii.

WIĘCEJ >
Konkurs na stworzenie dwóch gier edukacyjnych

Konkurs na stworzenie dwóch gier edukacyjnych

02 lipiec 2015

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

WIĘCEJ >
Wypatrujmy obrączek

Wypatrujmy obrączek

19 listopad 2012

Obrączkowanie to metoda badań, która może przynieść naukowcom wiele wartościowych informacji. Ale jest jedno ale. Ktoś musi przeczytać taką obrączkę i przekazać informację dalej. I tu ważne miejsce zajmują wszyscy miłośnicy ptaków.

WIĘCEJ >