Jestem na pTAK!

Fru

No to FRU!

Lecimy do kin!

FRU Prawdziwa historia na pTAK!
Jak długo żyje babcia albatrosa? Kto migruje na… piechotę? I gdzie się tępi glizdy gazem?

 

Ptaki. Tyle im zawdzięczamy – muzykę, spisane ich piórami dzieła wielkich mistrzów, pierwszą na świecie – Konstytucję Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz nasze godło. A przy okazji masę śmiechu i odlotowej zabawy. To już zasługa Angry Birds, Kaia z Zambezii, dziobatej ekipy z „Rio” i wreszcie Żółtego Ptaszka – bohatera filmu „Fru!”. W dniu kinowej premiery przebojowej animacja twórców „Gnomeo i Julia”, „Disco robaczki” i zjawiskowego „Grand Budapest Hotel”, przedstawiamy zbiór zdumiewających rekordów na kontach ptasich wyczynowców. Zachęcamy też do obejrzenia nowego klipu promującego „Fru!”. A w nim Paweł Pstrokoński, przyrodnik i ornitolog ze stowarzyszenia Ptaki Polskie, opowie, co – o życiu, naturze i migracjach poczciwych skrzydlaków – dowiedzą się z filmu mali i duzi widzowie.      

 

FRU! - wszystko, co chcieliście wiedzieć o migracjach, ale baliście się zapytać:

 

 

Od 6 marca zapraszamy dzieci do kin w całej Polsce! Nie tylko na film. W wybranych miastach przed seansami specjalne warsztaty edukacyjne dla najmłodszych. O ptakach oczywiście! Ptaki Polskie są patronem promocji filmu i spotkamy się z widzami na warsztatach w wybranych miastach całej Polski. Polecamy między innymi Łódź, Rzeszów, Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec, Olsztyn, czy Gdańsk. Szczegóły na stronach kin Helios.Ptaszek, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Jednak za sprawą nowych pierzastych przyjaciół i sympatycznej biedronki, która ma trochę nierówno pod kropkami, mały bohater pokaże wszystkim, gdzie ptaki zimują!

 

Autorem ścieżki dźwiękowej do przygód podniebnego żółtodzioba jest laureat Oscara za muzykę do „Zakochanego Szekspira” – Stephen Warbeck. Natomiast koncept artystyczny i projekty graficzne „Fru!” to dzieło wyobraźni i talentu Benjamina Rennera, autora zachwycającej, nominowanej do Nagrody Akademii krótkometrażówki „Ernest i Celestyna”. W oryginalnej wersji językowej bajki swoich głosów użyczają m.in. Dakota Fanning, Danny Glover, Christine Baranski i Seth Green. W polskim dubbingu komedii z polotem – poza debiutującym w animacji mistrzem komedii Pawłem Domagałą („Wkręceni 2”, „Dzień dobry, kocham cię”) i Mają Bohosiewicz, usłyszymy Annę Cieślak („Kraina Lodu”), Katarzynę Kwiatkowską („Asteriks i Obeliks: W służbie Jej Królewskiej Mości”) i Jarosława Boberka („Madagaskar”, „Kung Fu Panda”). Polską wersję językową przygotowali twórcy familijnych przebojów „Zambezia” i „Kumba”. „Fru!” rozwinie skrzydła w kinach 6 marca.

 

Wierzymy, że „Fru!” pobudzi wyobraźnię dzieci, młodzieży i dorosłych. To przepięknie napisana opowieść o sile samopoznania, która zabiera widzów w niezapomnianą podróż. Nasz film jest jednocześnie przezabawną komedią i chwytającą za serce baśnią o dążeniu do realizacji własnych marzeń” – producent Corinne Kouper dla Screen Daily.

Autor: Kino Świat

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Zapytanie ofertowe - rekrutacja Liderów i Edukatorów Regionalnych

Zapytanie ofertowe - rekrutacja Liderów i Edukatorów Regionalnych

04 lipiec 2014

Zapytanie ofertowe nr pTAK!3/01/07/2014 dotyczy: przygotowania i przeprowadzenia kompleksowego procesu rekrutacyjnego Kandydatów na Liderów i Edukatorów Regionalnych w ramach projektu Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >
W podróży

W podróży

09 maj 2012

Jakież było zdziwienie pilota samolotu, który jesienią 1978. minął 30 Łabędzi Krzykliwych lecących na wysokości 8,2 kilometrów!

WIĘCEJ >
Wieszanie budek lęgowych to dziecinnie proste zajęcie

Wieszanie budek lęgowych to dziecinnie proste zajęcie

24 kwiecień 2013

Jak jednak powiedzieć w przedszkolu o konieczności wieszania budek lęgowych? Jak ukazać ich istotną rolę w przyrodzie - jako ekwiwalent utraconych miejsc lęgowych dla wielu gatunków ptaków? Nawet pisanie i mówienie o tym dorosłym nie jest łatw

WIĘCEJ >