Jestem na pTAK!

pTAK też Człowiek! Nowa odsłona Kampanii Bądź na pTAK!

Wielkie wydarzenie na rzecz ptaków oraz wyjątkowa uczta dla ludzkiego oka. Wszystko to za sprawą nowej kampanii medialno-wizualnej do drugiej edycji Ogólnopolskiej Społecznej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej BĄDŹ NA pTAK!, którą wcielamy

 

Ptaki i Ludzie…. Czy oby na pewno jesteśmy aż tak różni? Jak wiele mamy wspólnego, a ile nas dzieli?

 

Na te i inne pytania postanowiliśmy odpowiedzieć Wam w nowym wydawnictwie pTAK TEŻ CZŁOWIEK! W ramach projektu Bądź na pTAK!oraz nowej kampanii medialno-wizualnej chcemy pokazać Wam, że jesteśmy do siebie bardziej podobni niż sądzimy.

 

Zgodnie z naszym głównym założeniem, postanowiliśmy wykorzystać nasz człowieczy wizerunek, aby symbolicznie ukazać światu, że pTAK też Człowiek!, a człowiek to też ptak…

 

Jak? W kwietniu tego roku wzięliśmy udział w jedynej w swoim rodzaju sesji fotograficznej na pTAK! Idea była wielka, a zabawa wyśmienita. Zrobiono nam setki zdjęć, z których złożono bohaterów naszej kampanii - ptaki. Na dwóch głównych skrzyżowaniach Warszawy powstały dwa olbrzymie ludzkie ptaki i jednocześnie twarze kampanii na pTAK! – przystojny Ohar i egzotyczny Dudek - stworzone, aby promować nie tylko ideę Bycia na pTAK!, ale również symbolizować jedność, podobieństwo oraz wszystko to co naprawdę nas łączy - Ptaka i Człowieka.

 

Efektem końcowym całej sesji są dwa niezwykłe billboardy oraz film promocyjny kampanii z cyklu the making of - OHAR też człowiek!- do obejrzenia którego serdecznie Was zapraszamy:

 

 

 

Nasi skrzydlaci przyjaciele są do nas bardziej podobni, niż sami nie raz chcielibyśmy to przyznać. W życiu codziennym, rodzinnym, seksualnym, w miłości, w relacjach społecznych - często nie tylko bardzo przypominają zachowania i zwyczaje tak charakterystyczne dla człowieka, ale również nie rzadko mogłyby być dla nas przykładem (jeśli nawet nie wzorem) do naśladowania.

 

Ptaki – są piękne, mądre, inspirujące. Dawni wysłannicy Bogów. Wciąż symbolizują wolność, przestrzeń, marzenia. Tak dużo im zawdzięczamy. I tyle możemy się jeszcze od nich nauczyć. Obdarzmy je szacunkiem, na jaki w pełni zasługują.

 

 

Trwa Kampania na pTAK! Warto do nas dołączyć!

Bo ptaki są fascynujące. Tak jak fascynujące i cudownie różnorodne jest Życie na Ziemi.

 

Czas na zmiany – na pTAK!

 

 

Bądźmy na pTAK! Zanim będziemy za późno.

 

Autor: Ewa Stróżniak

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Wystawa na pTAK!  na turne!

Wystawa na pTAK! na turne!

05 marzec 2012

Wystawa na pTAK! w Bibliotece Publicznej w Wilanowie

WIĘCEJ >
Honorowy Patronat Ministra Środowiska

Honorowy Patronat Ministra Środowiska

15 grudzień 2014

- dla Kampanii Bądź na pTAK!

WIĘCEJ >
Słowiński Park  Narodowy

Słowiński Park Narodowy

01 październik 2010

Został utworzony w 1967r. celem zachowania przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi, a także systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów.

WIĘCEJ >