Jestem na pTAK!

Warszawa na pTAK!

Kochasz przyrodę? Chcesz nauczyć się rozpoznawać ptaki? A może chcesz wybrać się na wycieczkę terenową w rejon Wisły warszawskiej i odkryć unikatowy charakter nadwiślańskich łęgów? Ten projekt jest dla Ciebie!

Stowarzyszenie Ptaki Polskie we współpracy ze Stołecznym Towarzystwem Ochrony Ptaków zapraszają wszystkich chętnych, którzy ukończyli 15 rok życia, do wzięcia udziału w projekcie „Warszawa na pTAK!”.

 

Uczestniczki i Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę ornitologiczną niezbędną na starcie przygody z tą piękną dziedziną nauki, która staje się w Polsce także coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu.

 

W ramach projektu odbędą się cztery prelekcje podzielone na bloki tematyczne. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej przy ulicy Okrzei 28/14 w Warszawie w wybrane czwartki w dwóch 10-osobowych grupach w godzinach: 17:00-18:30 oraz 19:00-20:30.

 

Oczywiście sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, stąd planowane jest także przeprowadzenie czterech, niedzielnych wycieczek terenowych w rejonie obszaru rezerwatu przyrody „Wyspy Zawadowskie”. Poniżej znajduje się harmonogram projektu.

 

Spotkania teoretyczne: 5.09, 19.09, 3.10, 17.10.

Wycieczki terenowe: 8.09, 22.09, 6.10, 17.11.

 

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się drogą mailową do koordynatora projektu – Marcina Siuchno, pisząc na adres: [email protected] W wiadomości prosimy napisać kilka zdań o swojej pasji i zamiłowaniu do przyrody.

 

Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszystkie Uczestniczki i Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a po zakończeniu kursu wręczone zostanę upominki i dyplomy.

 

Projekt „Warszawa na pTAK!” realizowany jest w ramach projektu „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej” (LIFE09 NAT/PL/000264).

 

Autor: Paweł Pstrokoński

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Po Zlocie Ptaków Polskich

Po Zlocie Ptaków Polskich

07 październik 2010

Za nami historyczny, bo pierwszy, Zlot Klubu Ptaków Polskich 2010!

WIĘCEJ >
Czy ptaki wodne się myją?

Czy ptaki wodne się myją?

15 luty 2013

Mycie, zwłaszcza uszu i szyi to horror. Dzieci to wiedzą, dorośli co nieco pamiętają ze swojego dzieciństwa. I któż nie marzył o tym, żeby nie musieć się myć, być ot takim ptakiem wodnym, który cały dzień siedzi w wodzie - nie myjąc się

WIĘCEJ >
Woda w mieście

Woda w mieście

11 czerwiec 2019

Miasto jest pustynią dla stworzeń niepotrafiących korzystać z wody mineralnej i kranów. Woda w miastach jest towarem deficytowym i szybko znika, a jej źródła są dla ptaków na wagę złota.

WIĘCEJ >