Aktualności

Mazurki Dwa, fot Magdalena Misiura

Ściągnij aplikację i zaproś Przyrodę do ogrodu!

Kochasz ptaki i chcesz zaprosić je do ogrodu? Dajemy Ci wyjątkową aplikację, z którą stworzysz Twój Ogród na pTAK! To ogród, w którym ptaki i inne zwierzęta znajdą pożywienie oraz dom, a Ty raj i wytchnienie od codziennego zgiełku! Nauczymy Cię rozpoznawać ptaki i ich śpiew!Aplikacja już dostępna w sklepie: 

Rozpoznawaj 25 gatunków ptaków i ich głosy!

Wiosenne flety Kosów, pieśń Zięby, czy przeraźliwe skrzeki Sójki - wyobraź sobie, że rozpoznajesz wszystkie te dźwięki podczas porannej kawy na tarasie! 
Cudowne uczucie prawda? 

Bawiąc się quizem nauczysz się nazywać najpopularniejsze ptaki w ogrodzie, ale też na osiedlowej łące, czy w miejskim parku! Znajdziesz tu, zdjęcia, ciekawe opisy i głosy Bogatki, Modraszki, Dzwońca i Szpaka, Dzięcioła Dużego, Słowika Rdzawego, czy . W sumie 25 najbardziej popularnych ptasich głosów i sylwetek! 

Co sadzić, żeby ptaki chętnie odwiedzały Twój ogród?

Z naszą aplikacją stworzysz ptakom zdrową stołówkę, twierdzę i schronienie!
Dajemy Ci 10 TOP krzewów, podpowiadamy, jak wprowadzić pożyteczne rośliny do ogrodu
i jakie ptaki skuszą się na ich owoce. 

Złociste owoce rokitnika będą zimową stołówką dla Kosów, Kwiczołów, Modraszek, czy Gila, ale też złotą ozdobą Twojego ogrodu!  W gałęziach gęstej śliwy tarniny gniazdo uwije Sikora, Raniuszek, czy Gąsiorek,
a przy ciemnych owocach głogu będziesz obserwować Drozdy i Jemiołuszki.
Dajemy Ci 10 kolorowych powodów, żeby zaprosić ptaki do ogrodu! 
 Poczuj się jak wytrwany badacz Przyrody w Twoim własnym raju dla ptaków!

Ściągnij aplikację Ogród na pTAK! i prowadź własny dziennik obserwacji ornitologicznych. To wyjątkowy dzienniczek, w którym zanotujesz miejsce, datę i gatunek ptaka, jakiego obserwujesz. Twórz historię Twojego Ogrodu na pTAK! i zauważysz jak kolejne  krzewy, kwietne łąki i dzikie zakątki będą przyciągać coraz więcej ptaków!  


Dokarmiasz ptaki?
Poznaj zasady mądrego dokarmiania. Obalamy mity! 
Dowiedz się czym, kiedy i jak dokarmiać ptaki, żeby pomagać, a nie szkodzić!


Ogrody w coraz gęściej zaludnionym i zabudowanym świecie stają się najważniejszym siedliskiem dla wielu zwierząt, a dla nas miejscem odnowy. Zmęczony pracą każdy z nas dąży do tego, aby podczas niewielu zazwyczaj wolnych chwil odpoczywać we wnętrzach, w których czuje się dobrze… 

Zaproś Przyrodę do Ogrodu. 
Bądź na pTAK! 
Zanim będziesz za późno. 

Aplikacja Ogród na pTAK! została stworzona wspólnie przez Fundację VEOLIA 
oraz stowarzyszenie PTAKI POLSKIE.  

 

Autor: Anna Pilarska-Cherek

Powiązane artykuły

Przewodnik po ogrodach

06 maj 2016

WIĘCEJ >
Zapraszamy na Biebrzańskie Sianokosy

Zapraszamy na Biebrzańskie Sianokosy

21 sierpień 2012

Już 25 sierpnia zapraszamy na Biebrzańskie Sianokosy, czyli VII Mistrzostwa Europy XI Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody.

WIĘCEJ >
Miasto pełne kultury na pTAK!

Miasto pełne kultury na pTAK!

30 wrzesień 2013

Kultura na pTAK! to projekt nowatorski, realizowany w ramach idei Miasto na pTAK! Dopiero co zakończyliśmy jego edycję w Gorzowie, a już rozglądamy się za następnym miastem, gdzie ptakami i kulturą możemy zarażać jego mieszkańców…

WIĘCEJ >