Zaangażuj biznes

TFP dba razem z nami o ptaki!

Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej wspiera finansowo nasze działania i dzieli się z nami pięknymi fotografiami, które możecie podziwiać na stronie towarzystwa, a teraz również na naszych stronach i profilach społecznościowych.

Dziękujemy!

Ślepowron, fot. Bogdan Kasperczyk

Ślepowron

Też możesz dołączyć!

Platforma Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej to miejsce wymiany wiedzy i opinii oraz pięknych fotografii. Zasób zdjęć został specjalnie przygotowany i przystosowany na potrzeby ogólnopolskiej sprzedaży i współpracy z największymi oficynami wydawniczymi.
Ty też możesz dołączyć do TFP i stać się pełnoprawnym członkiem lub członkinią tej fotograficznej społeczności!

Przyłączając się, wspierasz ptaki oraz nasze działania!
Zachęcamy także do odwiedzenia platformy i cieszenia się pięknem przyrody.

Jak wygląda Muchołówka Białoszyja?

Dla kogo platforma TFP?

Dla wszystkich pasjonatów kontaktu z naturą, zainteresowanych utrwalaniem swoich przygód i wypraw. Społeczność ta skupia zarówno czołowych fotografów polskiej przyrody, jak i początkujących miłośników tej sztuki – o nieco mniejszych doświadczeniach w tym zakresie. Jeśli więc jesteś zapalonym hobbystą, a do tego pragniesz stale doskonalić swoje umiejętności w fotografii przyrodniczej i chciałbyś się uczyć od najlepszych – polecamy ci tę stronę! A jeśli także i sam czujesz, że mógłbyś się podzielić z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą – możesz to również zrobić na stronie TFP.

Bogaty zbiór zdjęć

Platforma TFP to nie tylko przydatne centrum wymiany wiedzy i opinii, ale też imponujący swymi rozmiarami zasób zdjęć. Został on specjalnie przygotowany i przystosowany na potrzeby ogólnopolskiej sprzedaży i współpracy z największymi oficynami wydawniczymi. Dodatkową atrakcją portalu jest poręczne forum internetowe, na którym odbywają się głosowania i prowadzi się dyskusje. Często pełne emocji, ale zawsze rzeczowe i na temat.

Jak wygląda Kania Ruda?

Zostań członkiem lub członkinią TFP o wspieraj nasze działania!

Jeśli zatem chcesz do dołączyć do tej społeczności, to nic trudnego. Zarejestruj swoje indywidualne konto, następnie aktywuj je i w ten sposób staniesz się pełnoprawnym członkiem lub członkinią. Zyskasz dostęp do wartościowej wiedzy, dzięki której zwiększysz swoje szanse na zostanie dobrym fotografem przyrody. Także dlatego, że na naszej stronie będziesz mógł lub mogła skorzystać z opinii i doświadczeń najlepszych.

Warto zaznaczyć, że portal TFP korzysta z najnowszych technologii, w tym szybkich łącz internetowych oraz serwerów sieciowych pozbawionych limitów. Jest to więc nowoczesne narzędzie, dzięki któremu nauka i promocja własnych osiągnięć jeszcze nigdy nie była tak łatwa.

Galeria

Muchołówka Białoszyja, fot. Robert Szymonek,  Kania Ruda, fot. Krzysztof Stępień, Krakwa, fot. Waldemar Woydylak, Jarzębatka, fot. Tomasz Nowakowski, Płomykówka, fot. Piotr Przybyła, Dziwonia, fot. Paweł Wacławik, Żuraw, fot. Mariusz Świech, Hełmiatka, fot. Maksymilian Dobroczyński, Strumieniówka, fot. Marek Wysocki

Dzięki Tobie te miejsca zmieniają się w raj dla ptaków!

Lajkujesz z kanapy, czy działasz w terenie? Działaj z nami w taki sposób, jaki najbardziej Ci odpowiada.

  • 23 000 dolarów rocznie! Co najmniej tyle warte są różnorodne usługi jakie dostarczają nam zdrowe bagna w przeliczeniu na jeden tylko hektar! Tereny mokradłowe (bagna, podmokłe łąki) są jednym z najszybciej zanikających typów siedlisk przyrodniczych w skali nie tylko Polski, czy Europy, ale całego świata! Znikające ptaki wodno-błotne są niestety smutnym dowodem tych zmian. Tylko w ciągu ostatnich 30-40 lat populacja Czajki Vanellus vanellus skurczyła się o 55% , Krwawodzioba Tringa totanus o 54%, Kszyka Gallinago gallinago o 48%, Potrzosa Emberiza schoeniclus o 38%, Strumieniówki Locustella fluviatilis o 74%, Świerszczaka Locustella naevia o 73%, a Pliszki żółtej Motacilla flava o 76%. Pomóż nam tworzyć kolejne ostoje dla ptaków!
Zobacz inne formy wsparcia
  • Bagna są dobre!
  • Symbolem naszego rezerwatu jest Sasanka. Sasankowe murawy to dobrze zachowane murawy ciepłolubne na malowniczych, zboczach byłego wyrobiska piasku.
Zobacz inne formy wsparcia
  • Jak chroni przyrodę stowarzyszenie Jestem na pTAK!
  • Symbolem naszej ptasiej ostoi jest Żuraw. Gatunek może niezbyt oryginalny, ale to właśnie parę tych ptaków mieliśmy okazję zobaczyć, gdy ostatnio odwiedziliśmy to miejsce.
Zobacz inne formy wsparcia
  • Jak stowarzyszenie Jestem na pTAK! chroni przyrodę?
  • Naucz się rozpoznawać ptaki! Kurs online - jak rozpoznawać ptaki? zobacz więcej
  • Naucz się rozpoznawać ptaki! Kurs online - jak rozpoznawać ptaki? zobacz wydarzenie

Pomóż nam! Twoje wsparcie pozwala chronić Przyrodę!

Wpłać
na ptaki

Darowizna online

Zobacz pozostałe
formy wsparcia

Zobacz

Dołącz do społeczności

Poznaj Ogrody na pTAK! które tworzymy w całej Polsce. Czytaj o Nocy Sów. Odwiedź nasze ostoje przyrody.