Dołącz do nas

Klub na pTAK!

Dudek, Sikora, Sójka, Wróblewski czy Kawka - ilu z pośród nas dumnie nosi ptasie nazwiska?

Klub na pTAK!
Serdecznie zapraszamy do jedynego w swoim rodzaju Klubu zrzeszającego pasjonatów ptaków i całej przyrody!


Twoje 30 PLN może stworzyć rezerwat przyrody! 

Będąc Członkinią/Członkiem Klubu na pTAK! masz wpływ na nasze działania. Razem założymy więcej ogrodów i parków na pTAK! Wspólnie ochronimy więcej Czajek, Skowronków, Kuropatw i miejsc, w których one żyją...
Z nami osobiście i aktywnie włączysz się w globalne Dzieło Ochrony Bioróżnorodności.

Każdy Członek / Członkini Klubu wpłaca raz w roku na nasze konto 30 PLN.

Dużo? Niedużo? 
Spójrz na to z lotu ptaka i wyobraź sobie, że jest nas trochę więcej:

 • 5 członków Klubu to5 budek dla Wróbli
 • 20 członków Klubu to – to ponad 400 sadzonek ligustra i jakieś 50 metrów żywopłotu, w którym schronienie i pożywienie zimą znajdą Wróble, Mazurki, Kosy, Kopciuszki…
 • 50 członków Klubu to15 budek dla Puszczyka (no ba...to wielkie budki!) 
 • 260 członków Klubu to - kolejne 1,5 ha naszego rezerwatu Okrasin. To coraz rzadsze już bagienne ostępyw których schronienie i pokarm znajdują Orliki Grubodziobe, Czajki, Kszyki, Derkacze, Wodniczki,
  czy urocze Podróżniczki. Przekażesz 30 PLN rocznie za dom dla Podróżniczka? 
  Dołącz, wpłać i ...sprawdź kto skorzysta. 

Dołączysz? 

 Po zapisaniu się, otrzymasz od nas e-mail z danymi potrzebnymi do opłaty składki.
Nr konta: 41 8769 0002 0000 6565 2000 0080 

 

Należysz już do Klubu? 

 • jeśli chcesz przedłużyć swoje członkostwo,
  wystarczy, że opłacisz składkę do końca marca danego roku:
  przelew na konto nr   41 8769 0002 0000 6565 2000 0080 ,
  z tytułem przelewu: (imię nazwisko) (nr  karty członkowskiej0 [otrzymałeś, -aś ją w mailu po zapisaniu się i opłaceniu składki. Jeśli nie znasz swojego numeru, napisz do nas: [email protected]] (składka Klub Ptaków Polskich 2019 (2020, 2021,2022...)


Co proponujemy Członkom?
Na liście przywilejów i wartości są między innymi:

 • 10% upustu na zakupy w www.sklepnapTAK.pl.
 • Uczestnictwo VIP w Zlocie Klubu Ptaków Polskich.
 • Specjalne dedykacje od Autorów w książkach, które wydajemy.
 • Pierwszeństwo i darmowy dostęp do naszych małych wydawnictw, typu foldery, plakaty itp.
 • Pierwszeństwo i darmowy dostęp do filmów, które realizujemy.
 • Pierwszeństwo oraz zaproszenia do naszych akcji oraz na imprezy członkowskie– wśród nich warsztaty, pokazy, prezentacje, wyprawy na ptaki - np. akcja Włącz Ogród na pTAK!, Noc Sów, ale też wyprawy na łosie, bobry czy wilki.
 • Możliwość korzystania z naszego Centrum Orlikowego w Goniądzu nad Biebrzą, które mamy nadzieję, że również dla Ciebie będzie dużą atrakcją.


Zapraszamy wszystkich ludzi na pTAK!
Tych już przekonanych oraz tych poszukujących, którzy jeszcze nie odkryli jak niezwykła i inspirująca jest Przyroda.
Zapraszamy do wspólnego odkrywania i zabawy! Przede wszystkim do współdziałania. Dla dobra naszych ptaków i dla dobra całej Ziemi, od której wszyscy przecież zależymy. Jeśli chcesz być z Przyrodą za pan brat… Jeśli chcesz wiedzieć co i dlaczego w trawie piszczy… Jeśli chcesz lepiej rozpoznawać ptaki (a także inne zwierzęta i rośliny) i rozumieć ich zachowanie – dobrze trafiłaś/trafiłeś! Jeszcze lepiej, jeśli nie jest Ci obojętny los naszej planety i poszukujesz towarzystwa ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach.

Z nami odkryjesz inspirujące piękno Przyrody. Nauczysz się ją rozumieć i nazywać. Poznasz ludzi podobnych do Ciebie – ludzi na pTAK! Z kolei my dzięki Tobie będziemy wiedzieć jak mają się ptaki i cała Przyroda w Twojej okolicy lub w Twoich ulubionych miejscach w Polsce i na świecie. Będąc Członkinią/Członkiem Klubu na pTAK! masz realny wpływ na nasze działania. Razem założymy więcej ogrodów i parków na pTAK! Wspólnie ochronimy więcej Czajek, Skowronków, Kuropatw i miejsc, w których one żyją...

Zapraszamy też na pokazy filmów, spotkania autorskie, prezentacje i wykłady, warsztaty artystyczne – a nawet koncerty. I to w różnych częściach Polski! Razem wyruszymy też w teren. Wieczorne Noce Sów, łosie o świcie, spotkania z bobrami, czy tropienie wilków należą do ulubionych tematów. Naszą flagową imprezą jest Zlot Klubu Ptaków Polskich, prawdziwy festiwal przyrodniczy i święto ludzi na pTAK!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat Członkostwa w Klubie Ptaków Polskich skontaktuj się z nami:
[email protected] 

 

Kodeks etyczny Członków i Pracowników stowarzyszenia Jestem na pTAK!

 • Dobro Przyrody i Ochrona Bioróżnorodności, w szczególności ochrona dzikich gatunków i ich siedlisk, są nadrzędnymi celami naszego Stowarzyszenia. 
 • Cele te realizujemy poprzez bezpośrednie zaangażowanie w działania podejmowane przez nasze Stowarzyszenie jak i poprzez własną postawę wobec Przyrody i Ludzi w naszym otoczeniu. 
 • Dostarczamy rzetelnej informacji o stanie Przyrody, pokazujemy jej piękno, promujemy jej wartość i potrzebę ochrony – dla dobra Przyrody i Ludzi. 
 • Nie zabijamy dzikich zwierząt, nie niszczymy roślin, ani innych naturalnych organizmów, ani ich środowiska życia. Bronimy ich praw - w tym najważniejszych: prawa do życia i prawa do Ziemi. 
 • Nie wykorzystujemy relacji z naszymi Partnerami, Sponsorami i Darczyńcami, ani własnej pozycji w Stowarzyszeniu dla zaspokojenia korzyści osobistych, ani innych partykularnych interesów. 
 • W swoim działaniu kierujemy się prawdą i faktami. Działamy zgodnie z prawem
  i wiążącymi nas umowami. Szanujemy dobre imię naszych Partnerów, Sponsorów, Darczyńców oraz innych Organizacji. 
 • Współpracujemy z innymi Organizacjami oraz wszystkimi instytucjami i osobami, których celem działania jest dobro Przyrody oraz tymi, którzy ten cel wspierają. 
 • Wspieramy wszelkie prawne działania na rzecz ochrony Przyrody, Bioróżnorodności i środowiska naturalnego. 
 • Sprzeciwiamy się wobec wszelkich działań sprzecznych z duchem zrównoważonego rozwoju, przynoszących szkodę Przyrodzie - i tym samym Ludziom - lub ją unicestwiających. 
 • Działamy dla dobra Stowarzyszenia Ptaki Polskie – zapobiegamy wewnętrznym nadużyciom, bronimy jego dobrego imienia, promujemy je oraz godnie reprezentujemy wewnątrz i na zewnątrz, gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy. 

Autor: Ptaki Polskie

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Trzeci Zlot Klubu Ptaków Polskich 2014!

Trzeci Zlot Klubu Ptaków Polskich 2014!

16 kwiecień 2014

Jedyne takie Święto wszystkich Klubowiczów! Wróblewskich, Czajkowskich, Dudkiewiczów i Żółtodziobów. Cykliczne spotkanie Bioróżnorodnych, Ptasich i zakochanych w Przyrodzie.

WIĘCEJ >
Spotkajmy się w Sopocie!

Spotkajmy się w Sopocie!

27 sierpień 2014

Kampania Bądź na pTAK! na XII Festynie Organizacji Pozarządowych.

WIĘCEJ >
Organizator

Organizator

05 maj 2014

Inicjatorem i organizatorem Kampanii jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

WIĘCEJ >