Jestem na pTAK!

Orlik Ptak Jakich Mało

Zabezpieczenie populacji Aquila clanga w Polsce: opracowanie Krajowego Planu Ochrony oraz podstawowe działania ochronne

Mamy ich w Polsce 15 par.


Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode.
Tajemnicze i wrażliwe. Najbardziej bagienne i jedne z najrzadszych europejskich orłów.

Orliki Grubodziobe.


Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Ale i tutaj odwieczna dzikość, coraz częściej ustępuje przed naporem hałaśliwej cywilizacji. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt

Orlik Ptak Jakich Mało

 
Poznajemy Orliki – za pomocą satelitów śledzimy ich dalekie wędrówki, a z ukrytej kamery podglądamy ich codzienne zwyczaje. Kręcimy film o nich i piszemy książkę. Specjalną ochroną otaczamy ich gniazda i łowiska… Chronimy niezwykłe Biebrzańskie Bagna – ostatnie bagna w Polsce. Dla Orlików, dla Czajek, Batalionów, Cyranek, Dubeltów, Rycyków… Dla nas wszystkich.

Są bagna – jest życie! Są Orliki – jest nadzieja!

Szczegóły projektu na stronie: www.orlikgrubodzioby.org.pl

 

PARTNERZY PROJEKTU

Biebrzański Park Narodowy – największy w kraju Park Narodowy, o szczególnym pięknie i wartości. Na jego terenie realizowany jest Projekt – bo w Polsce tylko tutaj można spotkać Orliki Grubodziobe.

Komitet Ochrony Orłów – jedyna w Polsce i jedna z niewielu w Europie i na świecie, wysoce specjalistyczna organizacji zajmująca się ochroną ptaków szponiastych (do tej grupy zalicza się tradycyjnie pojmowane ptaki drapieżne i sowy). Najwyższej klasy specjaliści, a przy tym sercem oddani przyrodnicy i ochroniarze – w Projekcie zajmą się badaniami, monitoringiem ekologicznym, ekspertyzami naukowymi.

Ptaki Polskie – lider i spiritus movens Projektu. Czuwamy nad całościową koordynacją i administracją Projektu. Dbamy o komunikację społeczną i promocję Projektu.

 

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ Umowa nr LIFE08 NAT/PL/000511 Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Umowa nr 511/2009/Wn10/OP-RE-LF/D Projekt jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Galeria

Autor: Anna Pilarska

Źródło: Ptaki Polskie

Powiązane artykuły

Otwarcie Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie

Otwarcie Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie

28 maj 2015

Działamy medialnie, ogólnopolsko i lokalnie. Jesteśmy w dużych miastach, jak i w niewielkich miejscowościach na końcu Polski. Wszędzie tam, gdzie przyroda ma znaczenie, gdzie warto przybliżyć ją innym. Jednym z kolejnych takich miejsc, w którym się pojawiliśmy, był Radzionków.

WIĘCEJ >
Wspieraj nasze działania!

Wspieraj nasze działania!

26 lipiec 2018

Przekaż dowolnej wielkości kwotę na rzecz naszej organizacji i RAZEM działajmy na rzecz ochrony Ptaków, bioróżnorodności i całej Przyrody!

WIĘCEJ >
Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczadzki Park Narodowy

05 październik 2010

Został powołany w 1973 roku celem ochrony specyficznej przyrody Bieszczadów (m.in. charakterystycznej roślinności połonin, zbiorowisk alpejskich z wysokogórskimi gatunkami wschodniokarpackimi).

WIĘCEJ >